• 29.1.2016 09:43:00
 • Esra OLGUN
Haberi Paylaş

'KOBİ’lere sağlanacak kredi 5 yılda 200 milyar TL artacak'

Başbakan Yardımcısı Şimşek, KOBİ'lere sağlanacak kredi hacminin 5 yılda 200 milyar lira artacağını ifade etti.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, KOBİ’lerin finansmanı erişimini artırmak için başlattıkları çalışmalar çerçevesinde 5 yıl içerisinde KOBİ’lere sağlanacak kredi hacminin yaklaşık 200 milyar TL artacağını açıkladı. 

Meclis Plan Bütçe Komisyonuna Hazine Müsteşarlığı, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ve Sermaye Piyasası Kurulunun 2016 Yılı Bütçesini sunan Şimşek, KOBİ’lerin finansmana erişimi konusunda yaptıkları çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Şimşek, KOBİ’lerin finansmana erişimini artırmak amacıyla taşınırların teminat olarak kullanılmasının önündeki engelleri kaldıracak düzenlemeleri bu yıl tamamlayacakları belirtti. Şimşek, “Böylece taşınır varlıklara ilişkin bir taşınır sicili sistemi kurulacak, mahkeme dışı icra yollarının önündeki engeller kaldırılacak ve taşınırlara ilişkin mevcut parçalı yapı tek bir yapı altında birleştirilecek. Bu yasal düzenleme sonurasında 5 yıl içerisinde KOBİ’lere sağlanacak kredi hacminin yaklaşık 200 milyar TL artacağını öngörüyoruz” dedi.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  0 + 12
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.