• 23.12.2011 00:58:00
 • CİHAN
Haberi Paylaş

“2012, Türk KOBİ’lerinin Yılı Olacak”

Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli işletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı (TOSYÖV) Bursa Destekleme Derneği Başkanı Habil Duran, 2012'nin sıfır hatayla iş yapan Türk KOBİ’lerinin yılı olacağını söyledi.

Faktoring Derneği, KOBİ’lere sektörü anlatmak için İzmir’de başlattığı toplantılarının ikincisini Bursa’da gerçekleştirdi. Dernek yöneticileri, Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) ve TOSYÖV iş birliği ile düzenlenen toplantıda Bursalı KOBİ’lerle bir araya geldi.

 

TOSYÖV Bursa Destekleme Derneği Başkanı Habil Duran, yaptığı açılış konuşmasında 2012’nin sıfır hatayla iş yapan Türk KOBİ’lerinin yılı olacağını belirtti.

 

Faktoring Derneği Yönetim Üyesi Nida Bektaş ise Türk ekonomisinin belkemiğini oluşturan KOBİ’lerin desteklenmesinde faktoringin önemine değindi.

 

Bektaş, “Hızlanan Türkiye için rekabetçi olmayı sağlayan finansal desteğin KOBİ’lere sunuluyor olması gerek. Biz Faktoring Derneği olarak bu desteği sağlayacak faktoringi anlatmayı kendimize misyon olarak belirledik, TOSYÖV ile Anadolu’da yaptığımız toplantılarla bu amacımızı gerçekleştirmeye çalışıyoruz.” dedi.

 

TOSYÖV Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Sönmez de 2023’te dünyanın ilk 10 ekonomisi içerisinde yer almayı hedefleyen Türkiye’nin, bunu KOBİ’ler sayesinde başaracağını dile getirdi.

 

Anahtar kavramın “KOBİ’lerin değişim”i olduğunu belirten Sönmez, şöyle devam etti: “Değişimin şartı da rekabetçiliktir. KOBİ’lerin rekabetçi olması için de KOBİ’lere dönük faktoring, leasing, kredi sigorta sistemi, kredi garanti fonu gibi KOBİ finans kaynaklarının geliştirilmesi, güçlendirilmesi, bu konularda beklenen mevzuat düzenlemelerinin bir an önce gerçekleşmesi gerekmektedir.”

 

Açılış konuşmalarının ardından TOSYÖV Genel Sekreteri Rahmi Aktepe’nin moderatörlüğünü yaptığı “Uzmanlar Cevaplıyor” adlı panelde Faktoring Derneği Eğitim Komitesi Başkanı Betül Kurtuluş, Türkiye Halk Bankası KOBİ Pazarlama Bölümü Müdürü Tuba Tunç Yeter, Kredi Garanti Fonu AŞ Bursa Şube Müdürü Namık Tamer, Türk Patent Enstitüsü Marka Uzmanı Mustafa Kubilay Güzel, KOSGEB Bursa Merkez Müdürlüğü KOBİ Uzmanı Erkan Güngör ve Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Uzmanı Yasin Dalgıç birer konuşma yaptı.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  2 + 19
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.