• 6.2.2012 07:56:00
 • Elif TOPTAŞ
Haberi Paylaş

“5 Milyon Dolar İhracat Hedefliyoruz”

Gaziantep’te kuruyemiş şekerleme gıda sektöründe Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı'ndan ilk üretim sertifikası alan Mesut Kuruyemiş ihracat rakamlarını her geçen gün arttırıyor

İşletmenin temelleri 1933 yılına dayanıyor. Arap ve Avrupa ülkelerine ihracat yapan firma Türkiye’de özellikle doğu bölgelerinde marka olarak hizmet veriyor.

 

Firmanın Dış Ticaret Uzmanı Abdülaziz Hizmet, firmalarının Mesut Kuruyemişleri, Mesut Yediler Şekerci, Tahir Efendi adıyla üç marka tescili yaptırarak kendi kalitelerini tescillediklerini ifade etti.

 

Hizmet “ Şu an bu markaların üçünde de kuruyemiş sektöründe bir numara olan Şekerci Tahir Efendi Ltd. Şti. firmasını devam ettiriyoruz. Mesut Yediler firması olarak ürün kalitesine Türk Gıda Kodeksine büyük önem vererek kararlılık ve azimle işçi-işveren uyumluluğuyla hizmet veriyoruz. Bu anlayışıyla hem yurtiçi hem yurt dışı pazarlarda daima bir numarası olmuş durumdayız” dedi.

 

2011 yılında 1 milyon 700 bin dolar ihracat yaptıklarını belirten Hizmet, 2012 yılı hedeflerinin 5 milyon dolar olduğunu vurguladı. Hizmet “Almanya, İsviçre, Irak, Bahreyn, Mısır ve Suriye olmak üzere dünyanın çeşitli bölgelerine ihracat yapıyoruz. Ürünlerimizin üretilmesinde büyük bir titizlik gösterilerek tam otomatik makinelerde el değmeden Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı'nın üretim izni ve Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretim yapıyoruz” dedi.

 

Kalite ve lezzet verimliliğinde hedeflerinin daima en üst seviyede olduğunu belirten Abdülaziz Hizmet, firma olarak üretim kalitesini önemsediklerini belirtti.

 

Hizmet “Biz kendimizi bir ekol olarak görüyoruz. Yurtiçi ve yurtdışı fuar ve pazarlarda daimi kalıcı olmayı ve kalitemizi arttırmayı hedefliyoruz” dedi.

 

 

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  4 + 11
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.