• 16.11.2015 13:35:00
 • Esra OLGUN
Haberi Paylaş

Antalya’da KOBİ Finansmanına Destek

SME Finance Forum (Kobi Finansman Forumu) küresel üyelik ağının resmi açılışını Hollanda Krallığı Kraliçesi Maxima ve Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın katılımıyla gerçekleştirdi

Antalya’da düzenlenmekte olan G20 Liderler Zirvesi organizasyonun paralel etkinliği olarak dünyanın dört bir yanından gelen üyelerini buluşturan SME Finance Forum (Kobi Finansman Forumu) küresel üyelik ağının resmi açılışını Hollanda Krallığı Kraliçesi Maxima ve Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın katılımıyla gerçekleştirdi.

 

G20 Finansal Tabana Yayılma Küresel İşbirliği (Global Partnership for Financial Inclusion – GPFI) tarafından 2012 yılında kurulmuş olan ve halen Dünya Bankası Grubu kuruluşu IFC (Uluslararası Finans Kurumu) tarafından yönetilmekte olan SME Finance Forum, küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin (KOBİ’lerin) dünya çapında toplam 2 trilyon dolar olduğu tahmin edilen finansman açığını kapatmayı hedefliyor.

SME Finance Forum kurucu üyeleri arasında küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin (KOBİ’lerin) finansmana erişimini artırmayıhedefleyen bankalar, fintech şirketleri ve kalkınma finans kuruluşları yer alıyor. Ayrıca, Forum’un kamu-özel sektör işbirliği ayağında bir çok büyük kurum, bölge lideri, ülke kamu kurumları ve fintech şirketleri bulunuyor.

 

Konferans açılışında konuşan IFC CEO’su Jin-Yong Cai konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “SME Finance Forum, kuruluşundan bu yana üç yıl geçmesine rağmen önemli ilerlemeler kaydetti. Küresel üyelik ağının kurulmasıyla birlikte çok daha fazla yol alacağına ve kamu ile özel sektör arasındaki KOBİ finansmanı diyaloğunun güçlendirilmesine katkıda bulunacağına inanıyorum.”

 

Kurucu üyelerinin dünyanın dört bir yanından farklı ölçek ve tipte kurum ve kuruluşlardan oluştuğunu belirten SME Finance Forum CEO’su Matthew Gamser şöyle söyledi: “Üyelerimizin hepsinin buluştuğu ortak payda hepsinin de küçük işletmelere yardım ediyor olmasıdır.”

 

Forum’un küresel üyelik ağının resmi açılışını, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’nin Kapsayıcı Büyüme Finansmanı Özel Savunucusu sıfatıyla yapan Hollanda Krallığı Kraliçesi Maxima şunları söyledi: “Kredi pazarındaki eşitsizlikleri azaltmanın ve finansman açığını kapatmanın tam vakti. Birlik olarak piyasanın küçük işletmelerin ihtiyaç duyduğu ucuz ve elverişli finansal hizmetleri sunması için gerekli olan şartları oluşturabiliriz.”

 

SME Finance Forum ve CapitalPlus Exchange tarafından organize edilen ve G20 Liderler Zirvesi organizasyona paralel olarak gerçekleşen etkinlik bugün Antalya’da sona erecek.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  4 + 18
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.