• 6.1.2012 15:00:00
 • CİHAN
Haberi Paylaş

Antalya OSB Geçer Not Aldı

Antalya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Atıksu Arıtma Tesisi, 2010 yılında yapılan analizlerden ve denetimlerden başarıyla geçerek ‘Enerji Geri Ödeme Belgesi’ni almaya hak kazandı.

Böylece tesiste kullanılan elektrik enerjisi giderinin yüzde 50’si olan 250 bin TL, OSB Müdürlüğü kasasına geri dönecek.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Antalya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak, 2002 yılında inşa edilen tesisin işletmeye alındığı günden bu yana büyük bir titizlik ve özveriyle 24 saat gözetim altında faaliyetini sürdürdüğünü belirtti.

 

Tesiste arıtma verimliliğinin yüzde 95–98 seviyelerinde seyrettiğini aktaran Budak, ‘Su Kirliliği Kontrol Yönetmeliği’nde belirtilen deşarj limitlerinden çok daha üstün kalitede arıtma yapıldığını kaydetti.

 

Arıtma tesisinin istenen şartları fazlasıyla yerine getirerek 2010 yılında yapılan analiz ve denetimlerden başarıyla geçtiğini vurgulayan Budak, şunları kaydetti: “Bunun ödülü olarak da tesisimizde kullanılan elektrik enerjisi giderinin yüzde 50’si olan 250 bin TL OSB Müdürlüğümüz kasasına geri dönecek. 2011 yılında da konusunda uzman teknik ekiplerle 24 saat gözetim altında işletilen atık su tesisimiz, haftada 2–3 kez, gece ve gündüz olmak üzere Resmi Kurumlar tarafından denetlenmiş ve bu yılı da başarıyla tamamlamıştır.”

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  9 + 5
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.