• 20.12.2011
 • Esra TORLAK
Haberi Paylaş

ARAP ÜLKELERİNDE TÜRK MODASI ESİYOR

Turkishexporter.net üyesi Escoll’e gelen talepler Arap ülkelerinde Türk modasının takip edildiğini gösterdi

Erdal Saygı Tekstil, takım elbise, etek, pantolon, gömlek, abiye ve kaban üretimi ile Eskişehir’de faaliyet gösteriyor.

Erdal Saygı ve Escoll markaları ile üretim yapan firma koleksiyon firması olmaya odaklı çalışıyor ve kendi markasını yurt dışına taşıyarak ihracat yapmayı hedefliyor.

Kendi markası ile ihracat yapmaya çok önem verdiklerini belirten Escoll Genel Müdürü Erdal Saygı, “Şu anda ürettiğimizin yüzde 35’ini ihracat oluşturuyor. İhracata ağırlık veremediğimiz halde bu oranı yakaladık.

Yemen, Avustralya, İran, Cezayir, Mısır gibi ülkelere Turkishexporter.net aracılığıyla ihracat yaptıklarını belirten Saygı, “İnternet vasıtasıyla şirketimize ulaşan firmalar oluyor. Özellikle Arap ülkelerinden gelen alım taleplerinde Türk sanatçılarının kıyafetlerinden istediklerini belirtenler oluyor. Biz de İran’a özellikle yaz döneminde trench ürünlerimizin satışını gerçekleştirdik.”dedi.

İhracatta 2023 vizyonun gerçekleşeceğine inandıklarını ancak bürokratik engellerin olduğunu, teşviklerin arttırılması gerektiğini söyleyen Saygı, “Artık fason üretimlerle değil kendi markalarımızla ihracat yapmalıyız. Biz bunun için çalışıyoruz.”şeklinde konuştu. 

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  1 + 9
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.