• 16.10.2015 10:18:00
Haberi Paylaş

Arsin OSB'de istihdam ve ihracat rakamları açıklandı

Arsin OSB’deki Firmalarımız İlimiz Ekonomisinin Katma Değerini Yükseltiyor

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Arsin Organize Sanayi Bölgesi’nde incelemelerde bulundu. OSB’deki fabrikaları gezen Vali Öz, işletme sahiplerine ve çalışanlarına başarılar dileyerek onlara moral verdi.  İlk olarak Su Ürünleri İşleme Tesislerini de inceleyen Vali Öz, su ürünlerinin işlenerek katma değerinin artırılmasında teknolojik çalışmaların önemli olduğunu vurgulayarak, bu anlamda kırsal kalkınmanın desteklemelerinden yararlanılması gerektiğini söyledi.  Organize Sanayi Bölgesi içerisindeki Trabzon Silah Sanayi’ni de gezen Vali Öz, “Ülkemizin savunma sanayinde önemli bir yeri olan Trabzon Silah Sanayisinin (TİSAŞ) yurt içine ve yurt dışına değişik çaplarda silah imal ederek ülke ve bölgemiz ekonomisine önemli bir katkı sağlıyor.


Teknolojinin en üst seviyede uygulandığı fabrika çalıştırdığı işçi sayısıyla da aynı zamanda önemli bir istihdam kapısı oluşturuyor.  Organize sanayi bölgesi içerisindeki diğer fabrikaları da gezerek incelemelerde bulunan Vali Öz, “Arsin Organize Sanayi Bölgemiz 5 binin üzeninde istihdamı ve 400 milyon doları bulan ihracatıyla Trabzon’da ve Türkiye’de örnek teşkil eden bir bölgemizdir. Bölgenin istihdam, üretim ve ihracat kapısı olan Arsin OSB, yatırımlarını genişletme, faaliyet alanlarını çeşitlendirme konusunda da kapasitesini her geçen gün arttırarak devam ettiriyor. Dolayısıyla ilimiz ekonomisinin katma değerini yükseltiyor.  Orada yapmış olduğumuz Endüstri Meslek Lisemiz de önümüzdeki süreçte tamamlanmış olacak. Bu okulda yetişen eğitimli gençlerimizi ara eleman ihtiyacını karşılayacak şekilde bu fabrikalara yönlendirebilirsek güzel neticeler elde etmiş oluruz” dedi.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  1 + 0
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.