• 21.1.2012 07:21:00
Haberi Paylaş

Atso'dan Yapı Sektörünü Dünyaya Açacak Proje

ATSO tarafından kentin sanayi sektörü ve dış ticaret potansiyeli göz önünde bulundurularak yapı sektöründe faaliyet gösteren firmalara yönelik hazırlanan 'Antalya Yapı Sektörünün Türkiye ve Yurtdışında Yapılandırılması' isimli proje, Ekonomi Bakanlığı tarafından kabul edildi

Proje kapsamındaki giderlerin yüzde 75'i Bakanlık tarafından karşılanacak.

 

ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, söz konusu proje ile Antalya'da yapı malzemeleri sektöründe faaliyet gösteren firmaların yurtdışı pazarlara açılmalarını sağlamanın, rekabet etme güçlerini arttırarak ihracat odaklı büyümeyi sürdürmelerinin hedeflendiğini söyledi.

 

Proje kapsamında yapı sektöründe faaliyet gösteren ve ihracat potansiyeli barındıran firmaların durumlarının analiz edilip, bu bilgiler ışığında geliştirilmesi gereken yönlerinin belirlenerek, eksikliklerinin giderilip yurtdışı pazarlara etkin şekilde açılmalarının sağlanacağını belirten ATSO Başkanı Budak şunları söyledi:

 

“31 Ekim 2011 tarihinde proje çalışmalarına başlandı. 3 yıllık bir süreci kapsayacak olan bu projede, öncelikle ilk adım olan firmaların ihtiyaç analizi çalışması tamamlandı. Bundan sonraki süreçte firmalar, ihtiyaç analizi sonuçlarına göre belirlenen eğitimleri alacaklar. Hedef pazarların belirlenmesi, yurt dışı fuarlara katılım, heyet organizasyonlarının yapılması adımlarından oluşan bu projede temel amaç, Antalya'da yapı malzemeleri sektöründe faaliyet gösteren firmaların eksikliklerini gidermek, yurtdışı pazarlara açılmalarını sağlamak, yurtdışı pazarlarda rekabet etme güçlerini arttırmak ve ihracat odaklı büyümeyi sürdürmelerine katkı sağlamaktır. Proje, Antalya yapı sektörüne uluslararası alanda rekabet edebilmeleri için profesyonel danışmanlık desteği sağlamakla birlikte, aynı sektörde yer alan firmalar ile birlikte olmanın sağladığı sinerji ve çatı kuruluşları olan ATSO ile birlikte hareket etmenin sağladığı güvenle, firmalarımızın yurtdışı pazarlara açılmasına destek olacaktır.”

 

Budak, yapı sektörüne ilişkin uygulamaya konan bu projenin önümüzdeki süreçte başka sektörlere yönelik olarak da düzenlenmesinin düşünüldüğünü sözlerine ekledi.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  5 + 0
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.