• 10.12.2011
 • Esra TORLAK
Haberi Paylaş

AVRUPA'DAKİ YANGINA ANKARA'DAN YANGIN MALZEMELERİ

Ankara'da faaliyet gösteren Dost Teknoloji, Avrupa'nın birçok noktasına gıda makineleri ihraç ediyor

İhracat çalışmalarını artıran firma şimdi de Avrupa'ya yangın malzemeleri ihraç etmeye başlayacak.

Türkiye'nin tek ihracat portali turkishexporter.net üzerinden ulaştığı gurbetçilere gıda sanayinde kullanılmak üzere makineler ihraç eden ve daha çok Avrupa'daki ve Ortadoğu'daki gurbetçilerle çalıştığını ifade eden firma sahibi Mehmet Akarsu, “Irak'ta inşaat yapan birçok müteahhidimiz var. Buradan yangın malzemelerinde birçok ürün alıyor ve bölgede kullanıyorlar. Bizim amacımız bunu ihracata çevirmek. İhtiyacı tespit ettik ve bu ürünlerin ihracatını yapmak istiyoruz. Pazar araştırmalarında da bilgi edinmede e-ihracattan faydalanıyoruz. Yangın malzemelerini Avrupa'ya da satmayı hedefliyoruz. Konuyla ilgili girişimlerimiz sürüyor” dedi.

Gıda sanayinde Avrupa'daki Türklerin makine ihtiyacı olduğunu belirlediklerini söyleyen Akarsu, “Danimarka, Avusturya, Almanya ve Kosova'ya makine ihraç ettik. Şuanda ihtiyacı tespit etmeye çalışıyoruz ve pazar araştırmalarımızı yapıyoruz” diye konuştu.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  5 + 8
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.