• 12.12.2011
 • Tuba KOÇAŞ
Haberi Paylaş

AVUSTRALYA’DA EYALET İHRACAT ŞAMPİYONU OLDU

Avustralya’nın güneyindeki Victoria eyaletinin başkenti Melbourne’da yerel bir belediye tarafından düzenlenen ihracat ödülünü Avustralyalı Türk işadamı Mahmet Ali Karamemiş kazandı

Melbourne’nun Hume Belediyesi tarafından düzenlenen ihracat ödülünü Avustralyalı Türk işadamı Karamemiş kazandı. Karamemiş ödülünü Avustralya Tabi Kaynaklar ve Turizm Bakanı Martin Ferguson’un elinden aldı.

Ödül töreninde bir konuşma yapan Ferguson, Avustralya’da ihracat yapan şirketlere büyük bir önem verdiklerini vurgulayarak, “Avustralya ekonomisine katkısı olan herkesi alkışlıyoruz. Özelliklede, Avustralya’da üretip ulusal ekonomiye istihdam sağlayan ve ürettiği ürünü ihraç eden işletmelerimizi çok önemsiyoruz. Bu sebeple ihracat rekorunu kıran ve örnek bir hareket sergileyen Kara Group Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Karamemiş’i yürekten tebrik ediyorum. ”dedi.

Hume Belediye Başkanı Cr. Helen Patsikatheodorou ise yaptığı konuşmasında, “Kara Group şirketler topluluğunun Hume bölgemizde yarattığı istihdam ve yaptığı başarılı çalışmalarından dolayı ve bölgemizden dünyaya açılmasını bizler Hume belediyesi olarak, Sayın Mehmet Ali Karamemiş’i kutluyor ve daimi başarılarının devamını diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ardından aldığı ödül ile kürsüye gelen Avustralyalı Türk işadamı Mehmet Ali Karamemiş, “Bu ödülü özveri ile çalışan tüm Türk sanayicileri ve ihracatçıları adına alıyorum. Bugün bu ödülü alırken yaşadığım gururu ve mutluluğu ve Avustralya’da zorlu rekabetle baş eden ve üretip ürünlerini ihraç eden imalatçı işadamları ile paylaşıyorum.” Şeklinde konuştu.

Kara Group, uzun yıllar önce Avustralya’ya göçmen olarak gelmiş olan Mehmet Ali Karamemiş tarafından kuruldu. Mobilya, mutfak ve inşaat sektöründe başarıyla faaliyet gösteriyor. Nu Door markasıyla üne kavuşan şirket, aynı zamanda Türkiye’de de yatırım yaparak üretim gerçekleştiriyor. İstanbul ve Ankara’da irtibat büroları da olan kurum dünyadaki 20’den fazla ülkede ürünlerini satıyor.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  9 + 18
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.