• 5.9.2017 00:41:00
 • NİYAZİ ŞAHİN
Haberi Paylaş

Bakan Elvan: Yatırımlarımızdan, kalkınmamızdan taviz vermeye

Kalkınma Bakanı Elvan yatırımlarımızdan, kalkınmamızdan taviz vermeyeceklerini söyledi.

Mersin'in Erdemli ilçesindeki Avgadı Yaylası'nda düzenlenen bayramlaşma programına katılan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan “Güçlendikçe güçleneceğiz Allah'ın izniyle. Asla yatırımlarımızdan, kalkınmamızdan taviz vermeyeceğiz” dedi.

Bakan Elvan, büyüme rakamlarına da değinerek, şöyle konuştu:

"Diyorlardı ki '2017 yılının ilk çeyreğinde bunlar büyüse büyüse yüzde 2 büyür'. Bu yılın ilk çeyreğinde, yani ocak-şubat-mart aylarında yüzde 5 büyüdük. Allah'ın izniyle nisan-mayıs-haziran ayında yani ikinci çeyrekte de yüzde 5'in üzerinde bir büyüme gerçekleştireceğiz. Üçüncü çeyrekte de ikinci çeyrekte gerçekleştireceğimiz büyümenin de üzerinde bir büyüme gerçekleştireceğiz. Bu bize karşı mücadele edenlere rağmen sizlerin desteğiyle başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Başbakanımızın ve hükümet üyelerimizin yoğun çalışmalarıyla büyüyeceğiz, büyüyeceğiz, büyüyeceğiz. Güçlendikçe güçleneceğiz Allah'ın izniyle. Asla yatırımlarımızdan, kalkınmamızdan taviz vermeyeceğiz. Biz, sizler neyi isterse onu yapacağız. Artık o eski dönemler geçti. Türkiye kendi kararını kendi veriyor. Milletimiz ne derse onu yaptık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz."

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  5 + 11
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.