• 21.12.2011 12:18:00
Haberi Paylaş

Bakiad Heyetinden Sanko’ya Teşekkür Ziyareti

Bartın Aktif İşadamları Derneği (BAKİAD) heyeti, Gaziantep’e giderek Bartın’da çimento fabrikası yatırımı yapan SANKO Holding'e teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. 16 işadamından oluşan heyet, geziden memnun döndü

BAKİAD heyeti, 15–18 Aralık tarihinde gerçekleştirdikleri Gaziantep-Urfa gezisini tamamlayarak Bartın’a döndü. Geziye BAKİAD Başkanı Birol Dikyurt'un da aralarında bulunduğu İl Genel Meclisi Başkanı Ali Kartal, Cihat Çakır, Aydemir Toksöz, Mehmet Çelikkaya, Aynur Yıldırım, İsmail Naci Ünal, Salih Günay, Orhan Ölçek, Hakkı Çelik, Hüsnü İmal, Kemal Özay, Halil Balık, Hasan Bayar ve Ahmet Uygun da katıldı

 

BAKİAD Başkanı Birol Dikyurt ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ilk olarak Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu'nu ziyaret etti.

 

Heyeti makamında kabul eden GSO Başkanı Adil Konukoğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, heyete Gaziantep sanayisine ilişkin bilgiler verdi.

 

Bartın’ı sevdiklerini, Bartın ziyaretleri esnasında girdikleri en küçük dükkânda bile balık lezzetini tattıklarını ifade eden Adil Konukoğlu, SANKO Yönetim Kurulu olarak bahar ayında Bartın’a gelebileceklerini söyledi.

 

Konukoğlu, “Gaziantepliler ata mesleği olan dokumacılığı her zaman sürdürmüş ve korumuştur. Dokumacılık aile mesleğidir. Bartın’a yapacak çok şey var. Ancak gördüğüm kadarıyla Bartınlılar mesleğini unutmuşlar. Kerestecilik ve tersanecilikte önemli bir geçmiş tarihi bulunan Bartın tekrar mesleğine dönmeli. Osmanlı’nın tersane merkezi yok edilmiş. Önünüzde Karadeniz havzası ülkeler var. Rusya, Ukrayna, Romanya gibi ülke pazarlarınız var. Asıl mesleğinizi bırakmayın. Önce en iyi bildiğiniz işi yapın. Gemi, yat yapımcılığı ve tersanecilik sürdürülmeli. Bakın, Avrupa’da ve dünyada bir kriz var ancak önümüzdeki süreçlerde bu krizlerden çıkılacak. İşadamı ve sanayicilerimiz buna göre hazırlıklı olmalı. Fırsatları değerlendirmeli.” dedi.

 

Gaziantep'in sanayi gücüyle Türkiye'de önemli şehirlerarasında yer aldığını belirterek, başarılı çalışmalarından dolayı GSO Başkanı Adil Konukoğlu'nu kutlayan BAKİAD Başkanı Birol Dikyurt ise SANKO Holding'e Bartın’a yaptığı önemli yatırımlarından dolayı teşekkür etti. Dikyurt, holding yöneticilerini farklı sektörlerde de yatırım yapmaya Bartın’a davet etti.

 

 

 

Dikyurt, Bartın sanayi raporu ve il brifing dosyalarını, Bartın ve Amasra’yı tanıtıcı kitap ve dokümanları, turizm alanında yatırım yapılabilecek yerlerin haritasını GSO Başkanı Konukoğlu’na takdim etti.

 

Konuşmaların ardından BAKİAD Başkanı Birol Dikyurt, GSO Başkanı Adil Konukoğlu'na, gümüş tel sarma işlemeli ve içerisinde kendi resmi bulunan bir tablo ile Bartın Valisi İsa Küçük’ün gönderdiği 20. yıl Bartın saatini hediye etti. GSO ziyaretinin ardından Gaziantep şehir gezisi yapan BAKİAD heyeti Dünya TV, Zirve Üniversitesi ve kentte bulunan Zeugma Müzesi'ni de ziyaret etti.

 

ABDÜLKADİR KONUKOĞLU: TÜRK SANAYİCİSİ YÜZMEYİ ÖĞRENDİ

 

Gaziantep’te gezi ve ziyaretlerde bulunan BAKİAD heyeti gün sonunda SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu'nu ziyaret etti.

 

BAKİAD Başkanı Birol Dikyurt ve beraberindeki üyeler, SANKO Holding'in Bartın Çimento Fabrikası'nın kapasitesini artırmasından duydukları memnuniyeti dile getirip, teşekkür etti.

 

2006 yılında atıl bir teknolojiyle SANKO bünyesine katılan Bartın Çimento Fabrikasının yapılan yatırımlarla 4 kat büyümeye doğru gitmesinin ilde heyecan oluşturduğunu ifade eden Dikyurt, Bartın halkının SANKO’ya teşekkür ettiğini söyledi.

 

SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu da konuk heyete Gaziantep sanayisi ve SANKO'ya ilişkin bilgi verdi.

 

Gaziantep'in sanayileşmede Türkiye'ye örnek bir gelişme gösterdiğini belirten Konukoğlu, bu başarının Gazianteplilerin girişimciliği ve başka kentlerde koşullar daha iyi olsa bile Gaziantep'i terk etmemelerinden kaynaklandığını söyledi.

 

Gaziantep'in sanayileşmesinin üretim, istihdam ve ihracat odaklı olduğunu ve hızla artan yatırımların da etkisiyle kentte çalıştıracak işçi bulmakta güçlük çeker hale geldiklerini kaydeden Konukoğlu, her kentte aynı dinamizmin gösterilmesi halinde Türkiye'nin 2023 yılında dünyada ilk 10 ülke arasına girme hedefinin gerçeğe dönüşeceğine dikkati çekti.

 

Türk sanayicisinin yüzmeyi öğrendiğini artık sanayicilerin elini suya batırıp suyun sıcaklığına baktığını anlatan Abdülkadir Konukoğlu, 2012 yılından çok büyük darbe beklemediklerini belirterek ekonomik büyümenin devam edeceğini söyledi.

 

Bartın’a yeni yatırımlar yapılması konusunda araştırma ve fizibilite çalışmalarında bulunduklarını kaydeden Konukoğlu, “Sözümüz söz Bartın’a geleceğim. Bartın’ın ticaret anlamında önemli bir geçmiş tarihe sahip olduğunu biliyorum.” dedi.

 

Konuşmaların ardından BAKİAD Başkanı Birol Dikyurt, SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu'na tel sarma olarak tanımlanan elle işlenmiş tablo ile Bartın Valisi İsa Küçük tarafından gönderilen 20. yıl Bartın saatini armağan etti.

 

Ziyarette, SANKO Holding Yönetim Kurulu üyeleri Adil ve Cengiz Konukoğlu da hazır bulundu. Bu arada, SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, BAKİAD üyelerine, Zirve Park Restoran'da akşam yemeği verdi. Yemeğe, SANKO Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu ile GSO Yönetim Kurulu üyeleri de katıldı.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  3 + 7
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.