• 26.12.2011 14:12:00
 • CİHAN
Haberi Paylaş

Brezilya, İngiltere'yi Geçti

İngiltere’nin, dünyanın en büyük ekonomiye sahip ülkeleri arasında altıncılığı Brezilya’ya kaptırarak yedinci sıraya gerilediği bildirildi.

İş ve Ekonomi Araştırmaları Merkezi'nin (CEBR) açıkladığı bilgilere göre İngiltere; ABD, Çin, Japonya, Almanya, Fransa ve Brezilya'nın ardından dünyanın en büyük yedinci ekonomisi konumuna geriledi. Rusya ve Hindistan’ın ise İngiltere’nin önüne geçmesi çok uzak görünmüyor.

 

Daily Telegraph’ın haberinde, BRIC olarak adlandırılan büyüyen ekonomiler Çin, Brezilya, Rusya, ve Hindistan’ın Batılı ülkeleri geride bıraktığına dikkat çekiliyor.

 

İngiltere’nin 2020 yılında en büyük ekonomiler sıralamasında sekizinci sıraya düşeceği tahminleri yapıldığı aktarılan haberde, bunun yanı sıra CEBR’in “10 yıl içinde İngiltere Fransa’dan daha büyük bir ekonomiye sahip olacak” şeklinde öngörüde bulunduğu kaydediliyor.

 

CEBR uzmanlarından Douglas McWilliams gazeteye yaptığı açıklamada, dünyanın ekonomik haritasının değiştiğine işaret ederek, “Asya ülkeleri yukarıya doğru tırmanırken Avrupa ekonomisinin gerilediğine şahit oluyoruz.” sözlerine yer verdi.

 

Öte yandan CEBR uzmanı, Euro Bölgesi’ndeki borç krizinin çözülmemesi halinde Avrupa'da derin bir resesyon yaşanacağı uyarısında bulunuyor.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  5 + 0
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.