• 21.12.2011 12:00:00
Haberi Paylaş

Bugiad Dış Ticaret Okulu Açıyor

Bursa Girişimci İşadamları Derneği (BUGİAD) Başkanı Ali Fuat Er, ihracat yapan üyelerin ihracatla ilgili problemlerin çözümü ve daha çok ihracat yapabilmeleri adına ‘Dış Ticaret Okulu’ çalışması yapacaklarını söyledi

Ali Fuat Er başkanlığındaki BUGİAD yönetimi, Bursa Valisi Şahabettin Harput’u makamında ziyaret etti. BUGİAD’ın gerçekleştirdiği ziyarette konuşan Vali Şahabettin Harput, "BUGİAD’da görev almak bir onur ve bu görevin güzel bir imajı var. Bu imajı devam ettirerek daha yukarı taşımak da sizlerin görevi." dedi.

 

Harput, Bursa olarak BEBKA, AB gibi projelerden yeterince yararlanamadıklarını ifade ederek, Bursa’nın bu gibi projelerden daha çok istifade edebilecek durumda olduğunu vurguladı. BUGİAD’ı bu zamana dek yaptıkları çalışmalarından dolayı takdir ettiğini ifade eden Harput, yeni dönemde daha büyük işler başarma adına Başkan Ali Fuat Er’e başarılar diledi.

 

Yeni yönetim kuruluyla valiyi özellikle ziyaret etmek istediklerini dile getiren BUGİAD Başkanı Er, yeni dönem projelerini anlattı. Er, TUSKON çatısı altında yeni anayasa çalışmalarına katkıda bulunmak istediklerini söyledi.

 

Oluşturdukları yeni yönetim kurulunda ilk olarak Dış Ticaretten Sorumlu Başkan Yardımcısı görevlendirilmesinin yapıldığını ifade eden Er, ihracat yapan üyelerin ihracatla ilgili problemlerin çözümü ve daha çok ihracat yapabilmeleri adına ‘Dış Ticaret Okulu’ çalışması yapacaklarını belirtti.

 

BUGİAD olarak toplumsal olaylara da önemle yaklaştıklarını belirten Başkan Er, Van depreminde zarar gören vatandaşlar için Kimse Yok Mu Derneği ile birlikte kampanya düzenlediklerini söyledi.

 

BUGİAD Başkan Vekili Ali Durmuşlar, 900’e yaklaşan üye sayısıyla yeni yönetimin kurumsal yapıyı daha güçlü kılacak, tüm üyeleri kapsayacak ve daha verimli olacak çalışmalar planladıklarını açıkladı.

 

Kadın Girişimciler Komisyonu Başkanı Dilek Ataygeldi ise yaptıkları çalışmaları aktardı. Diyanet ile gerçekleştirdikleri projeden bahseden Ataygeldi, Kur’an kurslarında eğitim gören kadınlara girişimcilik ruhunu kazandırmak adına örnek girişimci iş kadınlarını da davet ederek, seminerler gerçekleştirdiklerini vurguladı.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  0 + 17
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.