• 20.12.2011
 • İHA
Haberi Paylaş

BURSALI SANAYİCİLERE KÜMELENME PROJESİ ANLATILDI

Ekonomi Bakanlığı'nın 2023 yılında 500 milyar dolar ihracat hedefi için hayata geçirdiği 'KOBİ İşbirliği ve Kümelenme Projesi' BTSO Organize Sanayi Bölgesi'nde sanayicilere anlatıldı

Proje kapsamında küme oluşturarak bir araya gelen 17 tekstil firması, elde edecekleri destekler hakkında OSB yetkililerinden bilgi aldı. En fazla 2 milyon 900 bin dolarlık harcamanın 2 milyon 150 bin dolarının hibe olarak geri alındığının belirtildiği projede, destek miktarının yüzde 75 olduğu ifade edildi. 36 ay süreyle devam edecek proje boyunca, ihtiyaç analizi ve eğitim danışmanlık alanında 400 bin, 5 adete kadar yurtdışı pazarlama program faaliyeti başına 150 bin, 10 adet alım heyeti programı başına 100 bin, ferdi danışmanlık alanında ise firma başına 50 bin dolara kadar kaynak sağlandığı açıklandı.

 

Proje ile kümelenme yaklaşımını esas alan yerel dinamiklerin harekete geçirilmesine imkan sağlanarak, işbirliği kuruluşlarının önderliğinde ihracat seferberliği başlatmak hedefleniyor. İhracat hedeflerine ulaşmada firmaların rekabet gücünün artırılmasında önemli rol oynayacak projeyle bir araya gelen firmalar, aldıkları maddi destekle teknik altyapılarını geliştirirken, yeni pazarlara ulaşma şansı da yakalıyor.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  8 + 11
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.