• 21.1.2016 10:09:00
 • Esra OLGUN
Haberi Paylaş

Büyüyen Anadolu'ya kolay kredi!

Rekabetçi Sektörler Programı 2. fazda, 1.2 milyarlık ilave kredi hacmi yaratılacak, bundan binlerce KOBİ yararlanacak

Samsun’da limancılığı, Giresun’da fındık depoculuğunu, Erzurum’da kış turizmini, Hatay’da el yapımı mobilyacılığı destekleyen Rekabetçi Sektörler Programı’nda 14 projenin ihale süreci devam ediyor. 2. fazda program KOBİ’lere açıldı. Büyüyen Anadolu’ya Kredi Kolaylıkları Projesi’nde şirketlere 650 milyon euro kredi kolaylığı sağlandı. Toplamda 1 milyar eurodan fazla kredi hacmi yaratılması hedefl eniyor. Yani 350 milyon euro’dan (1.2 milyar TL) fazla ilave hacim yaratılacak. Bundan da binlerce mikro işletme ve KOBİ yararlanacak. Programda işletmelere kredi teminatları sağlanıyor. 8 - 22 ay arasında vade artırımı, TL kredilerde %1 ila %4 arasında faiz indirimi ve euro kredilerde %2’ye varan faiz indirimi uygulanıyor.

KOBİ’ler için geliştirilen Büyüyen Anadolu’ya Kredi Kolaylıkları (BAKK) projesi AB tarafına sunuldu. Programın başındaki isim, AB Mali Programları Daire Başkanı Murat Altun, konu hakkında sorularımızı cevapladı...

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  3 + 10
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.