• 10.6.2012 13:00:00
 • CİHAN
Haberi Paylaş

Çin’de Araç Satışları Yüzde 22,6 Arttı

Çin’de Mayıs ayındaki araç satışlarının geçen yılın aynı ayına oranla yüzde 22,6 artarak, 1,28 milyon adet olduğu açıklandı

Çin Otomobil Üreticileri Derneği’nin açıklamasında, 2011’in Mayıs ayındaki araç satışının 1,04 milyon adet olduğu belirtildi. Açıklamada ayrıca, Ocak-Mayıs ayları arasındaki dönemde teslimatların yüzde 5,5 artışla 6,33 milyona çıktığı kaydedildi. Nisan ayında başlayan artış trendinin süreceği de ifade edildi. Hükümetin yeni teşvikleri yenilemesi halinde araç satışındaki talebin süreceği dile getirildi.

 

Pekin yönetiminin yakında kırsal kesim halkı için eski araçlarını yenilemeleri ve böylelikle yavaşlayan otomobil pazarındaki talepleri canlandırmak adına yeni sübvansiyonlara başlayacağı belirtiliyor.

 

Çin, 2009’da küçük arabalar için vergi teşvikleri de dahil olmak üzere bir dizi teşvik paketi açıklamıştı ancak bu politikaların sona ermesi sonucu Çin'in otomobil piyasası son üç yılda yavaşlama yaşamıştı.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  1 + 19
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.