• 14.12.2011
Haberi Paylaş

ÇİN’İN 2012 EKONOMİ ROTASI BELİRLENDİ

Dünyanın en hızlı büyüyen ülkesi Çin, 2012 yılının ekonomik rotasını belirledi

Çin gelecek yılda dışa açılma düzeyi yükseltmeyi hedeflerken, para birimi Renminbi'nin kurundaki istikrar korunacak ve dış ticaret politikalarında süreklilik ve istikrarlılık sürdürülecek, böylece ticaret dengesi korunacak.

Çin Merkezi Ekonomi Çalışmaları Toplantısı başkent Pekin’de yapıldı. Toplantıda gelecek yılın ekonomik istikrarın devamı için etkin çaba harcanması kararlaştırıldı.

Toplantıda alınan kararlara göre, 2012 yılı için Çin dışa açılma düzeyini yükseltecek. Çin bu sayede ticaret dengesini koruyacak. Buna ek olarak da eğitim, istihdam ve sosyal güvenlik sistemi gibi halkın yaşamına sıkı bağlantılı olan çalışmalar etkin şekilde yürütülecek.

Toplantıda; istikrarlı ve sağlam bir maliye ve para politikasının uygulanacağı kaydedildi. Halkın yaşamını doğrudan ilgilendiren alanlarda bütçe rakamları arttırılacak olan Çin, köy, köylü ve tarım çalışmalarını hızlandıracak. Ayrıca, tarımsal ürünlerin tedarikini güvence altına alma kapasitesini de güçlendirilecek.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  5 + 16
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.