• 12.3.2012 17:00:00
 • CİHAN
Haberi Paylaş

Çin’in Maliye Geliri Yüzde 13 Arttı

Çin’de bu yılın ilk iki ayındaki mali geliri geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 13 artış gösterirken, mali harcamalar ise yüzde 33 arttı

Çin Maliye Bakanlığı tarafından bugün açıklanan Ocak-Şubat verilerine göre, ilk iki aylık maliye geliri 2,1 trilyon yuan (330 milyar dolar), mali harcamalar da 400 milyar yuan (63,5 milyar dolar) oldu.

 

Maliye gelirleri içinde vergi tahsilatı yüzde 9,5 artışla 1,86 trilyon yuan (295.7 milyar dolar) gerçekleşti.

 

PARA POLİTİKALARINDA İSTİKRARA AĞIRLIK VERİLECEK

 

Öte yandan, Pekin’de devam eden yıllık olağan Çin meclisi toplantıları kapsamında düzenlenen basın toplantısında konuşan Çin Merkez Bankası Başkanı Zhou Xiaochuan, 2012 yılındaki para politikalarında istikrara ve sağlamlığa ağırlık vereceklerini söyledi.

 

Başkan Yardımcısı ve Devlet Döviz İdaresi Müdürü Yi Gang ise Çin'in iç talebi genişletme, yapısal düzenlemeler yapma, ticaret fazlasını azaltma ve uluslararası ödemeler dengesini sağlamada ısrar edeceğini dile getirdi. Yi, para birimi yuan (RMB) kuru oluşum mekanizması reformunu da sürdüreceklerini ifade etti.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  7 + 16
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.