• 7.11.2017 00:45:00
 • NİYAZİ ŞAHİN
Haberi Paylaş

Çip üreticisi Broadcom'dan rakibi Qualcomm'a 130 milyar dola

Dünyanın en büyük çip üreticilerinden Broadcom'un, rakibi Qualcomm'u satın almak üzere 130 milyar dolarlık bir teklif sunması, teknoloji dünyasında heyecan yarattı. Ancak Qualcomm'un bu teklifi reddedebileceği belirtiliyor.

Dünyanın en büyük çip üreticilerinden Broadcom'un; Apple, Samsung ve LG gibi birçok markaya çip üreten Qualcomm'u satın almak için 130 milyar dolarlık teklifte bulunduğu belirtildi. 

Broadcom'un Qualcomm'a 105 milyar dolar teklif ettiği ve 25 milyar dolar civarındaki borcunu da ödemeyi taahhüt ettiği açıklandı.

Anlaşmanın, gerçekleşmesi halinde, teknoloji sektöründe bugüne kadarki en büyük satın alma olacağı ifade ediliyor. Broadcom, bu satın almayla Intel ve Samsung'un arkasında dünyanın en büyük 3. çip üreticisi olmayı hedefliyor.

Financial Times'ın haberine göre ise, Qualcomm teklifin çok düşük olduğunu ve regülatörlerin onay vermemesi riskini gerekçe göstererek Broadcom'u geri çevirebilir. 

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  4 + 9
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.