• 22.12.2011 13:57:00
 • CİHAN
Haberi Paylaş

DOSABSİAD’tan KOBİ’lere Pazarlama Semineri

Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü KOBİ ve Kümeleme Destekleri Daire Başkanlığı Uzmanı Zeynep İyiler, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’ndeki sanayiciler ile işadamlarına yeni pazarlara açılma yöntemlerine ilişkin seminer verdi

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İşadamları Derneği (DOSABSİAD) tarafından düzenlenen ‘Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi ve Desteklenmesi’ seminerinde konuşan Zeynep İyiler, Türk firmalarının uluslararası arenada rekabet eder hale getirmek için yapacakları ihtiyaç analizinde proje başına üst limit olarak 400 bin dolara kadar yüzde 75 oranında destek sağladıklarını ifade etti.

 

Destek kapsamında şirketlere ihtiyaç analizi, eğitim ve danışmanlık, yurtdışı pazarlama ve alım heyeti, istihdam, bireysel danışmanlık konusunda destek imkânı sunduklarını belirten Zeynep İyiler, uluslararası rekabetçiliğin geliştirilmesi desteğinin temelinde işbirliğinin yattığını belirtti. İyiler, “Desteklerimiz temelinde her ne kadar rekabetçilik koşullarının iyileştirilmesi olsa da aslında uluslararası arenada firmalarımızı rekabet eder hâle getirmek için onları işbirliğine götürmeyi temel alıyor.” dedi.

 

“Desteklemelerden yararlanabilmek için zaman konusuna ayrı önem gösterilmesi gerekiyor.” diyen Uzman Zeynep İyiler, “Sunmuş olduğunuz dosyada eksiklikler mevcut. Biz bu durumda sizlere eksiklikleri gidermeniz için 3 ay gibi bir süre tanıyoruz. Bu sürenin aşılması halinde dosyanın rafa kaldırılması söz konusu olabiliyor.” şeklinde konuştu.

 

“TANINIRLIĞIN ARTMASI YENİ PAZARLARA GİRİŞ İÇİN ÖNEMLİ”

 

Eğitim seminerinin sonunda konuşan DOSABSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yedikardeş, Türkiye’nin tanınırlığının arttığı bu dönemde yeni pazarlara girme olasılığının yükseldiğine dikkat çekti.

 

Türk sanayicisinin sıradan olmak istemediğini belirten Selim Yedikardeş, “Sanayicimiz yaptıklarıyla sıradan olmak istemediğini gösteriyor. Bizler de sanayicilerimizin bu isteklerini karşılamak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  0 + 5
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.