• 15.12.2015 16:34:00
 • Esra OLGUN
Haberi Paylaş

EFSE ve Finans Leasing’den KOBİ’ler için işbirliği

Güneydoğu Avrupa için Avrupa Fonu (EFSE) ve Finans Leasing, yerel kalkınmada öncelikli bölgelerde KOBİ’leri desteklemek için işbirliği yaptı. Bu doğrultuda öncelikli bölgelerdeki KOBİ’lere 15 milyon euroluk kaynak yaratılacak.

Güneydoğu Avrupa için Avrupa Fonu (EFSE), Türkiye’nin yerel kalkınmada öncelikli bölgelerindeki KOBİ’leri desteklemek amacıyla Finans Leasing’e 15 milyon Euro'luk kaynak sağladı.

Yaklaşık 5 bin müşterisi ile Türkiye’nin en büyük leasing şirketlerinden biri olan Finans Leasing’in, portföyünün yüzde 48’i KOBİ’lerden oluşuyor.

 

Söz konusu işbirliğini değerlendiren EFSE Kurulu Genel Başkanı Monika Beck, “Türkiye’deki yeni ortağımız olan, önde gelen Türk leasing şirketleri arasında bulunan, micro girişimlere finansal kiralama imkanı sağlayan Finans Leasing’in, EFSE’nin Türkiye’deki KOBİ’leri destekleme misyonunu başarıyla gerçekleştireceğine inanıyoruz. Finans Leasing’i kurum partnerleri ağımıza dahil ettiğimiz için mutluyuz” dedi.

 

Finans Leasing Genel Müdürü Murat Alacakaptan ise, “Finans Leasing KOBİ’leri tanımlayıp hedefleyen ve KOBİ müşterilerini baz alarak onlar için ürün ve hizmet geliştiren ilk leasing şirketleri arasında bulunuyor. Bu stratejiye paralel olarak, Finans Leasing’in KOBİ portföyü yıllar içinde artarak 2014 yılı itibarıyla total portföyünün yüzde 48’ini oluşturmayı başardı. EFSE ile işbirliğimizin bu ilk adımı, bizim Türkiye ekonomisinin dinamik damarı olan KOBİ’leri desteklememizdeki kararlılığımızı artırıyor” dedi. 

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  0 + 12
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.