• 16.12.2011
Haberi Paylaş

EGELİ DERİ İHRACATÇILARI İSTANBUL'DAN MUTLU DÖNDÜ

Egeli deri ihracatçıları konfeksiyon ihracatçılarını örnek aldı başarıyı yakaladı

 

Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği, dünyanın önde gelen markalarının İstanbul'daki alım ofisleri ile İstanbul'da bir araya gelerek ürettikleri ürünleri tanıttı. Aralarında, Marks&Spencer, Red Cats, H&M, Hermes-Otto, Metro Group, Bestseller gibi dünya devlerinin bulunduğu alıcılar, Egeli deri ihracatçılarının ürünlerini çok beğendi.

İstanbul'da, İstanbul Ceylan Intercontinental Oteli Anadolu Salonu'nda, Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen "Deride Ege" organizasyonuna İzmir'den deri konfeksiyon, ayakkabı ve saraciye üretimi yapan 17 firma katılırken, 13 mümessil firma ile 200 üzerinde ikili görüşme gerçekleştirildi.

Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Süleyman Tahiroğlu, Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği'nin 29 Eylül 2011 tarihinde gerçekleştirdiği benzer organizasyonda ve olumlu sonuçlar aldığını, EHKİB'in yaptığı organizasyonun kendilerine ilham verdiğini Deride Ege organizasyonunu ilk kez düzenlediklerini kaydetti. Marks&Spencer, Red Cats, H&M, Hermes-Otto, Metro Group, Bestseller gibi dünya devlerinin İstanbul alım ofislerindeki üst düzey satın

almacılarının "Deride Ege" organizasyonuna geldiğine işaret eden Tahiroğlu, şöyle konuştu: "İstanbullu mümessil firmalar Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği'nin İstanbul'da gerçekleştirdikleri etkinlik nedeniyle Egeli hazırgiyim firmalarını tanıyorlar ve mal alıyorlar ancak Ege Bölgesi'nden aynı oranda deri ürünleri almıyorlar. Bu organizasyonla, Egeli deri ve deri ürünleri ihracatçıları olarak, alıcılarda İzmir ve deri ile ilgili bir algıda seçicilik sağladık. Egeli firmalar, üretim ve

kalite konusunda İstanbullu meslektaşlarımızın gerisinde değil ancak tanınırlığımız eksik, söz konusu organizasyonu önümüzdeki yıllarda tekrarlayarak başarıyı kalıcı kılmak istiyoruz."

EGE BÖLGESİ 2023 YILINDA 500 MİLYON DOLARLIK DERİ İHRACATI HEDEFLİYOR

Türkiye'nin 2011 yılının Ocak - Kasım döneminde 1 milyar 316 milyon dolarlık deri ve deri ürünleri ihracatı gerçekleştirdiğine işaret eden Tahiroğlu, şunları söyledi: "Türkiye'nin deri ihracatının yüzde 9'luk dilimini Ege Bölgesi'ndeki deri ihracatçıları yaptı ve 112 milyon 171 bin dolarlık ihracata imza attı. Türk deri sektörü 2023 yılında 4.5 milyar dolarlık ihracat hedefi koydu. Egeli deri ihracatçıları olarak bu hedefe 500 milyon dolarlık katkı sağlamak istiyoruz. Bu hedefe ulaşmak için fuarlar,

sektörel ticaret heyetleri, alım heyetleri programlarımız artarak devam edecek. 06-08 Eylül tarihlerinde Çin'de All China Leather Exhibition ACLE 2011 Deri, Deri Ürünleri, Makine ve Ekipmanları Fuarı'nın Türkiye Milli Katılım Organizasyonu'nu yaptık, Aralık ayı başında Japonya'da sektörel ticaret heyeti gerçekleştirdik, hemen sonrasında İstanbul'da büyük alıcılarla bir araya geldik. Önümüzdeki yıllarda da ihracatımızı artırmak için bu tür etkinliklerde yer alacağız."Deride Ege organizasyonundan mümessil firmalarında memnun kaldığını ifade eden Tahiroğlu, sözlerine şöyle son verdi:

"İstanbullu mümessil firmalar bu organizasyonun tekrarını talep ediyor, mümessil firmalar alımlarını İstanbul'dan İzmir'e kaydırmak istediklerini ve bu tür organizasyonlarla İzmir bölgesini daha iyi tanıdıklarını dile getirdiler."

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  1 + 16
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.