• 30.10.2017 10:52:00
 • NİYAZİ ŞAHİN
Haberi Paylaş

Ekonomik Güven Endeksi 100’ün üzerinde tutunmaya çalışıyor

Tüketici, reel kesim, hizmet, perakende ve inşaat sektörlerine ilişkin güven endekslerini özetleyen Ekonomik Güven Endeksi, ekim ayında yüzde 1.5 gerileyerek 101.4’e indi.

ANKARA - Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ekim ayına ilişkin Ekonomik Güven Endeksi verilerini açıkladı. Ağustos ayında 106 ile en yüksek seviyesini gören endeks, bu tarihten itibaren düşüş eğilimine girdi. Eylülde yüzde 2.8 azalarak 103’e inen endeks, ekimde yüzde 1.5 daha azalarak 101.4’e geriledi. Endeksi oluşturan 5 ana gruptan Reel Kesim Güven Endeksi eylülde olduğu gibi, ekimde de yüzde 0.9 artış gösterdi. Geçen ay yüzde 5.5 gerileyen inşaat sektörü endeksi, bu ay yüzde 0.9 arttı.

Ekim ayında en çok gerileyen endeks yüzde 2.2 ile Hizmet Sektörü Güven Endeksi oldu. Bu sektörün endeksi eylül ayında da yüzde 2 azalmıştı. Tüketici Güven Endeksi eylülde yüzde 3.4, ekimde yüzde 2 gerilerken, Perakende Ticaret Sektörü Güven Endeksi eylülde yüzde 2.3, ekim ayında yüzde 1.9 düştü.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  9 + 5
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.