• 4.2.2012 08:16:00
 • CİHAN
Haberi Paylaş

“Enflasyondaki Geçici Artış Moral Bozdu”

Bursa Girişimci İş Adamları Derneği (BUGİAD) Başkanı Ali Fuat Er, enflasyon rakamlarında yaşanan artışın moralleri bozduğunu ancak yaşanan durumun geçici olacağını düşündüğünü söyledi

    Ali Fuat Er, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’nin geçmişte enflasyon noktasında ciddi sorunlar yaşadığını hatırlatarak, gelinen noktada ortaya çıkan tablodan korkulmaması gerektiğini ifade etti. Mevcut durumun, 2011 enflasyon sıkıntısının devamı niteliğinde olduğunu ve 2012’nin ikinci çeyreğinden itibaren enflasyonun rayına oturacağına inandığını belirten Er, ekonomide yaşanan istikrarın enflasyona yansımasıyla, ortaya çıkan tablonun giderek iyileşeceğini savundu.

 

    Türkiye ekonomisinin her şeye rağmen sürekli büyüdüğünü ve belirlenen hedefler doğrultusunda atılan adımların sonuç verdiğini kaydeden BUGİAD Başkanı Er, şöyle devam etti: “Dünyada yaşanan finansal kriz birçok ülkeyi ekonomik açıdan dar boğaza sokarken, AB ülkelerinin yaşadığı problemlere bakıldığında, ülkemizde uygulanan ekonomik politikalar sayesinde Türkiye’nin güven verdiğini herkes görüyor son ihracat rakamları da bunu desteklemektedir.”

 

    Türkiye’de siyasi iktidarın uyguladığı istikrarlı adımların, Türkiye’nin notunu yükselttiğini ifade eden Er, “TÜİK’in açıkladığı enflasyon rakamlarının ilk bakışta endişe uyandırdığını kabul etsek de yaşanan durumun yılın ikinci çeyreğinden itibaren lehimize döneceği kanaatindeyim.” ifadelerini kullandı.

 

    Ocak ayı enflasyon rakamlarını da değerlendiren Er, “Türkiye’nin sanayide ve ihracatta ikinci büyük kenti olan Bursa’nın, Türkiye’nin hedeflerini gerçekleştirmesinde baş aktörlerden olacağından şüphemiz yok.” dedi.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  3 + 17
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.