• 9.11.2017 15:30:00
 • NİYAZİ ŞAHİN
Haberi Paylaş

Ertem: Kur, dış etkilerle yükseliyor

Dolar/TL kurunda son dönemde gerçekleşen oynaklığı yorumlayan Ertem, "Kurda son iki haftadır olan oynaklık oldukça spekülatif ve piyasa dışı saiklerden oluşuyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem, dolar/TL'de son dönemde gerçekleşen hareketlilik ve Merkez Bankası'nın hamlelerini değerlendirdi.

Ertem, NTV canlı yayınında yaptığı açıklamada, "Merkez Bankası'nın attığı adımlarla elinin güçlü olduğu algısı oluştu. Merkez'in eli güçlüdür, bunu mutlaka gösterecektir" dedi. Ertem, TCMB'nin kuru çok ciddi takip ettiğini ve her şeyin kontrol altında olduğunu savundu.

"Kurda son iki haftadır olan oynaklık oldukça spekülatif ve piyasa dışı saiklerden oluşuyor diye düşünüyorum" diyen Ertem, "Kurun makul seviyelere oturacağını düşünüyorum. Bu ekonomi dışı bir durum, ekonominin genel dengesini bozacak hamleler gereksiz" diye konuştu.

Ertem, "Dalgalı kur rejimi uygulanan ülkelerde Merkez Bankasının bir kur hedefi olamaz zaten, bu oldukça yanlıştır, Merkez Bankası izler ve spekülatif ataklarda elindeki araçları devreye sokar" ifadesini kullandı.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  4 + 16
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.