• 11.5.2018 11:52:00
 • Niyazi Şahin
Haberi Paylaş

Ertem: MB sadece kura bakarak adım atmaz

Merkez Bankasının para politikasında gerekeni yapacağını kaydeden Cumhurbaşkanı Ekonomi Başdanışmanı Cemil Ertem, kimsenin endişesinin olmaması gerektiğini belirterek, "Merkez Bankası, atacağı adımları sadece kura bakarak belirlemez" dedi.

Cumhurbaşkanı Ekonomi Başdanışmanı Cemil Ertem, Merkez Bankasının para politikasında gerekeni yapacağını belirterek, atılması gereken adımlar konusunda kimsenin endişesinin olmaması gerektiğini belirti. Ertem, "Merkez Bankası, atacağı adımları sadece kura bakarak belirlemez" diye konuştu.

TRT Haber'de yayınlanan Ekonomi 7/24 programında Elif Saygılıer'in sorularını yanıtlayan Ertem, "Böyle dönemlerde merkez bankaları ne kadar güçlü olursa olsun, elindeki araçlar yetersiz olabiliyor, bu anlamda maliye politikası çok önemli" değerlendirmesini yaptı. 

2018 yılının kaybedilmiş bir yıl olarak sayılamayacağını belirten Ertem, "Maliye bakanlığından da piyasayı rahatlatıcı adımlar geliyor" dedi. 

Kur baskısı olduğunu ancak bunun bütün gelişmekte olan ülkelerde görülen bir durum olduğunu söyleyen Ertem, "Arjantin IMF ile anlaşmak zorunda kaldı, Türkiye bundan çok çok uzak" diye konuştu. 

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  8 + 2
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.