• 15.8.2013 16:38:00
 • Gülşah Seyhan
Haberi Paylaş

Finans ve Bankacılığın Geleceği Yeni Teknolojilerl

En eski kültürlerin ve yerleşimlerin beşiği Avrupa, Asya ve Afrika’nın yeniden dünyanın merkezine oturmasına istinaden “ICT Summit New Old World (NOW)” adını alan Bilişim Zirvesi,24-26 Eylül 2013 tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek

 

Resmi banka sponsoru Türkiye İş Bankası olan Zirve’de tartışılacak konulardan biri ise finans ve bankacılık sektörlerinde yeni teknolojilerinin kullanımı olacak.

Yeni Teknolojiler

Mobil iletişimle birlikte artık tüketim alışkanları da değişiyor, kurumlar, bu yeni değişen alışkanlıklara uygun yeni pazarlama aktivitelerine yöneliyor.

Tüm dünyada olduğu gibi, e-ticaret satışlarının 30 milyar TL’yi bulduğu, 35 milyon internet kullanıcısı ile Avrupa’nın 6. en büyük internet nüfusuna sahip ülkesi Türkiye’de de başta mobil olmak üzere mikro ve perakende ödeme sistemlerinin kullanımı yaygınlaşıyor. Bu da yeni nesil tüketicilere hitap etmek isteyen kurumların, bilgi teknolojileri firmaları ile iş birliklerini artırmasına yol açıyor.

Teknoloji Girişimcisi Bankalar

Türkiye’de yeni teknolojileri yakından takip eden kurumların başında bankalar geliyor. Bankalar, yeni teknolojileri denemekten ve bunlara uygun çözümler üretmekten kaçınmıyor. Ayrıca teknoloji alanında denenmemiş fikirleri hayata geçirerek bu alanda teknoloji geliştiriyor.  

Artık, kredi kartına ihtiyaç duyulmadan ATM’lerden para çekilebiliyor para transferi, fon alım-satım, kredi kartı dönem içi işlemler, kredi kartı borcu ve fatura ödeme gibi birçok bankacılık işlemleri gerçekleştirilebiliyor.

Bankaların önem verdikleri bir başka konu ise artık gündelik hayatın vazgeçilmezine dönüşen sosyal ağlarda var olabilmek. Buna göre bankalar Facebook uygulamarında kullanılmak üzere kredi kartı dışında, cep telefonuyla da kolaylıkla satın alınabilen sanal krediler çıkarıyor.

Hem değişen tüketim alışkanlıklarına adapte olabilen hem de yeni teknolojilerin gelişimini sağlayan bankalar liderliğinde artık nakit paranın gerekliliği tartışılıyor. 

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  9 + 10
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.