• 18.1.2012 09:37:00
 • CİHAN
Haberi Paylaş

Fitch, 3 Rus Şirketinin Puanını Düşürdü‎

Uluslararası derecelendirme kuruluşu Fitch, Rusya’nın genel görünümü ile ilgili notunu durağana çevirmesinin ardından ülkenin önemli şirketleri ile ilgili de kararını açıkladı

Fitch’in basına yaptığı açıklamada dev enerji şirketi Gazprom, hidroelektrik üretim şirketi RusHydro ve uçak yapım şirketi Sukhoi’nin görünümlerini “pozitiften”, “durağana” çevirdi. Fitch sırasıyla şirketlerin uzun dönemli notlarını da BBB, BB+ ve BB olarak korudu.

 

Fitch trenyolu şirketi RZhD’nin notunu da uzun vadeli olarak muhafaza etti.

 

Fitch ülke kredi notunu, Rusya’da siyasi belirsizliğin artması ve küresel ekonomide yaşanan sorunları gerekçe göstererek durağana çevirmişti.

 

Rusya Merkez Bankası üzerinde artan sermaye çıkışının büyük baskı oluşturduğu kaydedilen açıklamada, küresel ekonomide yeni bir krizin yaşanması durumunda Rusya’nın 2008’e göre mali teşvikler açısından imkanlarının daha az olduğu eleştirisi getirilmişti.

 

2000-2008’de ülke yönetiminde bulunan Rusya Başbakanı Vladimir Putin’in Kremlin’e dönüşünü büyük bir olasılık olarak değerlendiren kuruluş, seçimlerden sonra beklenmedik bir şekilde ortaya çıkan muhalif gösteri dalgalarına ülke yönetiminin nasıl bir cevap vereceğinin belirsiz olduğuna vurgu yapmıştı.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  8 + 12
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.