• 27.1.2012 14:00:00
Haberi Paylaş

“Fransız İşadamları da Yasaya Tepkili”

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Türkiye’de yatırım yapmış olan Fransız sermayeli ve Fransız ortaklı işadamlarıyla bir araya geldi

Çağlayan, “Aklın popülizmi yeneceğini düşünüyorum. Fransız şirketleri de bizimle aynı görüşte. Toplantıya katılan iş adamları, yapılan yanlışın atılacak imzalarla düzeltileceğini belirttiler.” dedi.

 

Ekonomi Bakanlığı Uğur Ercan Toplantı Salonu’nda Fransa’da kabul edilen yasa tasarısının ardından gelişmeleri Fransız şirketleriyle bir araya gelen Çağlayan, Türkiye’de yatırım yapan Türk şirketi olma vasfını alan şirketlerle fikir alışverişinde bulunduklarını aktardı. Uluslar arası Yatırımcılar Derneği (YASED) ve TOBB Başkan Vekili Faik Yavuz’un katıldığı toplantıda Fransız Derneği Başkanı’nın da bulunduğu bilgisini veren Çağlayan, Fransız şirketlerini dinlediklerini kaydetti. Çağlayan, “İster Türk, ister Fransız olsun Sarkozy’nin yaptığı işin akla ziyan bir iş olduğunu, Fransız halkının görüşlerini yansıtmadığını, Fransız sermayeli şirketlerinin tasvip etmediğini ifade ettiler. Bolayın başından beri olaya duyarlıyız. Firmalarımızın Fransa’daki yetkileliri Fransız Senato’su ile sürekli görüşme halinde. Sarkozy’nin bakanlık teklif ettiği kabul etmediği şirketler vardı. Aklı selim içinde Fransız Parlamentosu ve Senatosu’nun 60’a kavuşacağı yönündeki ümidimizi muhafazaediyoruz. Yapılacak olan düzeltme fransa ve fransız halkının bir yanlışını düzeltme olacak. Sayın Sarkozy’nin yanlışını düzeltmesi oluyor. Popülist bir tutum ve davranış olduğunu hiçkimseye fayda getirmeyeceğini herkes biliyor.” dedi.

 

FRANSIZ İŞADAMLARI DA TEPKİLİ

 

Toplantıya katılan Fransız işadamlarının Türkiye’de yatırım yapmaktan memnun olduklarını kaydeden Çağlayan, iş adamlarının Fransa’daki yasaya tepkili olduklarını dile getirdi. Fransız bir iş adamının “Keşke bizim politikacılarımızda aynen sizler gibi hassas ve duyarlı olsaydı.” dediğini hatırlatan Çağlayan, başka bir Fransız şirketinin üst yönetcisinin yazdığı makaleyi okudu. Çağlayan iş adamının “Bu yasa gereksiz.” yazdığını belirtti.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  0 + 10
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.