• 10.12.2011
 • Tuba KOÇAŞ
Haberi Paylaş

GAİB'DEN SANKO'YA İHRACAT ÖDÜLÜ

Güneydoğu Andolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) tarafından, Sanko Holding'e ihracattaki başarısından dolayı iki ödül verildi

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri'nin yeni hizmet binasının açılışı sonrasında düzenlenen ödül törenine, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, Gaziantep Valisi Erdal Ata, çok sayıda sanayici, işadamı ve ihracatçı katıldı.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Gaziantep'in başarı hikayesi yazdığını belirterek, "Türkiye'nin yeni rotası 2023 yılında 500 milyar dolarlık ihracat hedefini yakalamaktır” dedi.

"Türkiye'nin ihracatı 9 yılda 3,5 katı artış sağladı. Gaziantep ise ihracatını 7 kat artırdı, Türkiye'nin 2 katı artış sağladı” diyen Çağlayan, 500 milyar dolarlık ihracat hedefine en büyük katkıyı sağlayacak kentlerden birisinin de Gaziantep olduğunu söyledi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin de, Türkiye'nin kalkınmasına katkı sağlayan ihracatçıları kutlayarak, başarılarının devamını diledi.

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi ise Türkiye'nin bu yılki ihracat rakamıyla yeni bir Cumhuriyet rekoru kıracağını dile getirdi. Büyükekşi, "Bütün ihracatçılarımızı kutluyorum. Katma değerli ürünlerin ihracatına önem vermemiz gerek. Önemli olan Türkiye'nin rekabet gücünü artırmak. Bunun için de inovasyona önem vermemiz gerekiyor. Durmadan koşmamız gerek. Koş, yoksa düşersin" diyerek ihracatçılara hedef gösterdi.

Konuşmaların ardından başarılı ihracatçılar ödüllendirildi. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Sanko Dış Ticaret'in ödülünü Sanko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Konukoğlu'na, Gaziantep Valisi Erdal Ata ise Süper Film'in ödülünü, Sanko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Konukoğlu'na verdi.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  0 + 14
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.