• 3.1.2012 07:10:00
 • Esra TORLAK
Haberi Paylaş

Girman Otomotiv’in Pazarı Avrupa

16 yıldır Konya’da faaliyet gösteren Girman Otomotiv 2011 yılında GRM Dış Ticaret’i kurarak ihracata başladı.

Otomobil, hafif ticari ve kamyon araçları için krank kasnağı, volan, porya ve direksiyon pompa kasnağı ürettiklerini belirten Yönetim Kurulu üyesi Ömer Girman, “Bu sene içerisinde makine yatırımlarına devam edeceğiz. Önümüzdeki dönemde üretime, ürün geliştirmeye ve kaliteye 1 milyon liralık yatırım yapmayı hedefliyoruz. Yüzde 20’lik bir büyüme gerçekleştirdik“dedi.

E-ihracat ile pazar araştırmaları yaptıklarını dile getiren Girman, Turkishexporter.net’ten alım taleplerini incelediklerini ve görüşmeler yürüttüklerini söyledi.

Üretimin yarısını ihraç etmeyi hedefleyen Girman,  “Fransa ve İtalya başta olmak üzere Avrupa ülkeleri girmeyi düşündüğümüz pazarlar. Avrupa’daki kriz durumunun etkisi şuan satışlarımızda hissedilmiyor. Türkiye’nin ihracatı artarak devam edecektir. Vizesiz giriş yapılan ülkelere gün geçtikçe bir yenisi daha ekleniyor. Ülkemizin ekonomisi büyüyor ve dış pazarlarda yankı uyandırıyor.”diye konuştu.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  2 + 17
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.