• 23.12.2011 16:31:00
 • Posta
Haberi Paylaş

“Herhangi Bir Kriz Senaryomuz Yok”

Başbakan Yardımcısı Babacan, "Türkiye'nin önümüzdeki yılla ilgili pozitif büyüme beklentisi var, herhangi bir kriz senaryomuz yok" dedi

Babacan, Türkiye Bankalar Birliği Yönetimiyle bir araya geldiği basına kapalı toplantının ardından gazetecilere açıklama yaparak soruları yanıtladı.

 

Bu yıl dünya konjonktürünün çok değiştiğini ve krizin yeni bir safhasına girildiğini söyleyen Babacan, ''Kriz senaryosu üzerine mi konuştunuz?'' sorusu üzerine, ''Herhangi bir kriz senaryomuz yok. Türkiye'nin önümüzdeki yılla ilgili pozitif bir büyüme beklentisi zaten var. Avrupa'nın resesyona girmekte olduğu da bir gerçek. Avrupa'da, dünyada olup bitenin farkında olarak, 'biz neler yapmalıyız, biz nasıl makul büyüme oranlarını Türkiye'de sürdürebiliriz? Bu tablo içinde bankacılık sektörünün rolü, sorumlulukları nedir?' bunları görüşmüş olduk'' diye konuştu.

 

Babacan, gelecek yıla ilişkin büyüme rakamlarındaki beklentiler konusunda, orta vadeli programdaki yüzde 4'lük büyüme rakamının, Avrupa'da işlerin orta halli gittiği bir senaryoya göre hazırlandığını, işlerin iyi gitmesi durumunda yukarı yönlü, kötü gitmesi durumunda aşağı yönlü revize edilebileceğini kaydetti. Ali Babacan, her halükarda Türkiye'nin AB'nin en hızlı büyüyen ekonomilerinden biri olacağını söyledi.

 

 Kaynak : posta.com.tr

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  5 + 1
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.