• 14.12.2011
 • CİHAN
Haberi Paylaş

HİBE DESTEĞİ İL MUŞ’A 200 BÜYÜKBAŞ HAYVAN GETİRDİ

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın Doğu Anadolu Projesi kapsamında bir girişimci tarafından Muş7a 200 büyük baş hayvan getirildi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Yıldız, Muş’ta hayvancılığın kaderinin bu girişimle yeniden şekilleneceğini söyledi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın destekleri ile modern ve hijyenik tesisler kurulmaya başlandı. Tarım Bakanlığı’nın Doğu Anadolu Projesi kapsamında Muş’ta 10 projenin tamamlanıp 878 hayvanın getirileceği belirtildi. Hibe desteklerinden 200 büyük baş hayvanı getiren Hüseyin Gürtürk, tesis ve kapasite büyütme çalışmaları yapacaklarını söyledi. 200 büyükbaş hayvanın getirilmesi üzerine yerinde incelemelerde bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Murat Yıldız, Muş’ta hayvancılık alanında değişimlerin yaşandığını söyledi. Hayvancılığın kaderi ve şeklinin değişeceğini belirten İl Müdürü Yıldız, “Bugün burada bulunduğumuz işletmemize 952 bin TL hibe desteği ödeyeceğiz. Bakanlığımız faaliyetlerinde Doğu Anadolu Projesi kapsamında bu tür projelerle ilimizde gördüğünüz gibi modern yüksek süt ve verimli ırklarla işletme kapasiteleri büyük işletmelerimiz hızla çoğalmakta. Bu kapsamda Muş’ta hayvancılığın kaderi hayvancılığın şekli değişiyor. Bu işletmemiz bunu çok güzel bir şekilde göstermektedir.” dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın projelerinden faydalanarak tesis kurduklarını belirten Erkan Gürtük, işletmelerini, bakanlığın teşviki ile açtıklarını söyledi.İşletmelerini daha da büyütmeyi düşündüklerini kaydeden Gürtürk, "Hedefimiz büyük, kısmet olursa Muşumuza daha da güzel şeyler yapacağız” diye konuştu.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  0 + 0
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.