• 27.9.2012 00:26:00
Haberi Paylaş

İhracat Dergisi 9. Sayısı Okurlarıyla Buluştu

Türkiye’nin üretimi, sanayisi ve ihracatıyla dolu içeriğiyle, çeşitli sektörlerden ve kobilerden haber veren İhracat Dergisi 9. sayısı okuyucusuyla buluştu.

“Türkiye Avrupa’nın Konfeksiyon Tedarikçisi” haberiyle sektörün ülke ekonomisi içerisindeki yerine dikkat çeken yeni sayıda Hikmet Tanrıverdi ile yapılan söyleşiyle konfeksiyon ve hazır giyim sektöründeki gelişmeler gündeme geliyor.

 

İhracat Dergisi eylül sayısında teşvik ve destek programlarıyla KOBİ ve ihracatçı firmalara destek sağlayan İhracat Genel Müdürlüğü’nün faaliyetlerine ve Türkiye’nin ihracatına dair hedeflerine yönelik Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürü Tarık Sönmez ile gerçekleştirdiği söyleşinin devamına bu sayıda yer veriyor.

 

Serbest bölgelerin ihracata olan katkısını gündeme getiren derginin yeni sayısında, okurlar Arap Baharı’na ilham veren ve 30 yıl tek başına ülkeyi yöneten Hüsnü Mübarek’in devrilmesi sonrasında normalleşme sürecine kısa zamanda geçerek dünyanın ilgisini çeken Mısır’a hangi ülkelerin yatırım için sıraya girdiği sorusuna cevap bulacak.

 

Türkiye’de üretim fazlası ve yerli girdi sağlayan cam, makarna, traktör imalatı gibi sektörlerin haberlerinin olduğu yeni sayıda, Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Latif Aral Ali ile gerçekleştirilen söyleşi savunma ve havacılık sanayinin gelişmişliğinin altını çiziyor.

 

Taşıt Araçları Yan Sanayicileri (TAYSAD) Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dudaroğlu ile gerçekleştirilen röportajda otomotivcilerin küresel pazar için belirlediği yeni stratejiler gündeme geliyor ve ardından Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi A.Ş. (TÜLOMSAŞ) ülke ekonomisine ve istihdama sağladığı katkılara dikkat çeken haberi geliyor.

 

Antalya ve Sakarya’nın ihracatı ve ekonomik potansiyeline dikkat çeken haberlerin yer aldığı Eylül sayısında, aynı zamanda DEİK Türk-Kazak İş Konseyi Başkanı Kemal Koloğlu, Sigorta Tahkim Komisyonu Müdürü Metin Karacan, Akdeniz Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Uğur Ateş röportajlarıyla özel haberler yer alıyor.

 

İHRACAT DERGİSİ SAYI 9

 

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  6 + 1
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.