• 21.1.2012 12:39:00
 • CİHAN
Haberi Paylaş

İhracatçı Adayları Eğitime Başladı

Akdeniz İhracatçı Birlikleri’nin (AKİB) çatısı altında kurulan AKİB Akademi’nin öğrencileri eğitime başladı

AKİB Koordinatör Başkanı Ali Kavak, amaçlarının ülke ihracatına yön verecek kişiler yetiştirilmesi olduğunu ifade etti, 4 ilde toplam 100 kişiye eğitim verileceğini kaydetti.

 

        Eleme sınavının Mersin Üniversitesi koordinasyonunda Erciyes, Çukurova ve Mustafa Kemal üniversiteleri işbirliğinde 4 ilde 5 ayrı sınav merkezinde gerçekleştirildiğini ifade eden Kavak, “Mersin, Adana, Kayseri ve Hatay illerinde toplam 276 kişi yazılı eleme sınavına katıldı.” diye konuştu. AKİB Akademi Girişimcilik programına katılacak 100 ihracat neferinin tamamının alanında uzman eğitmenler tarafından eğitileceğini anlatan Kavak, şöyle devam etti: “104 saat dış ticaret, 60 saat girişimcilik eğitimi, 40 saat mesleki İngilizce, 30 saat kişisel gelişim ve 16 saat proje yazma eğitimi alacaklar. Toplam 250 saatlik bu eğitim süreci sonunda ihracatçı adaylarına beş ayrı sertifika ve bir diploma verilecek.”

 

        Projeyle ülkeye yeni ihracatçılar kazandırmayı arzuladıklarını anlatan Kavak, programı bitiren kursiyerlere KOSGEB Girişimcilik desteği kapsamında 27 bin TL’si geri ödemesiz, 97 bin TL destek sağlanacağını kaydetti.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  4 + 1
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.