• 27.12.2011 11:38:00
 • CİHAN
Haberi Paylaş

İndirimli Elektrik Platformu Kuruldu

İndirimli elektrik tedarik etmek isteyen tüketiciler ile tedarikçiler bir platformda buluşturuldu.

Serbest Tüketici Hizmetleri İletişim ve Ticaret Limited Şirketi, "serbesttuketici.com"` platformuyla indirimli elektrik tedarik etmek isteyen tüketiciler ile tedarikçilerin tek bir adres üzerinde buluşturulduğunu duyurdu.

 

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, Elektrik Piyasası Serbest Tüketici Yönetmeliği kapsamında, yıllık 30.000 kilovatsaatten fazla (aylık yaklaşık 800 TL) elektrik tüketimine sahip gerçek veya tüzel kişilerin elektrik tedarikçilerini seçme serbestisine sahip olarak serbest tüketici olmaya hak kazandığı, tedarikçi şirketler ile anlaşma yapmaları durumunda tedarik edecekleri indirimli elektrik enerjisi fiyatlarıyla elektrik giderlerinde tasarruf sağlayabildikleri hatırlatıldı.

 

Serbest tüketici olarak tedarikçilerden elektrik enerjisi temin edilmesi halinde, tedarikçilerin halihazırda elektrik alınmakta olan tarife üzerinden belli bir oranda indirim yaptığı dile getirilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Elektrik enerjisini dağıtım şirketlerinden temin etmekte olan tüketiciler diğer tedarikçiler ile yapacakları anlaşmalar kapsamında serbest tüketici olarak enerji tedarik etmek istemeleri durumunda geçişler 1 Ocak, 1 Nisan, 1 Temmuz ve 1 Ekim tarihlerinde yapılmaktadır. Elektrik enerjisini halihazırda serbest tüketici olarak dağıtım şirketleri dışında diğer tedarikçilerden temin etmekte olan tüketiciler ise her ayın 3`üne kadar yapacakları kayıtları takiben bir sonraki ayın 1'inden itibaren diğer tedarikçilere geçiş yapabileceklerdir. Serbest tüketicilerin elektrik faturaları sözleşme yapmış oldukları yeni tedarikçi tarafından kesilmektedir. Ödemeler, yine aynı tedarikçilere sözleşme dahilinde belirtilen fiyatlar ve ödeme koşulları kapsamında yapılmaktadır."

serbesttuketici.com platformuna ücretsiz üye olan tüketiciler, elektrik tüketim profillerini oluşturduktan sonra sisteme kayıtlı tedarikçiler tarafından görüntülenmekte ve sonrasında iletişim bilgileri tedarikçiler ile paylaşılmakta. Tedarikçiler, profillerini inceledikleri ve teklif vermek istedikleri tüketiciler ile birebir iletişim kurmakta ve indirim tekliflerini kendilerine iletmekte.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  5 + 8
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.