• 12.1.2012 09:15:00
 • CİHAN
Haberi Paylaş

İngiliz İşadamları Türkiye'ye Geliyor

Londra Finans Merkezi Başkanı ve Meclis Üyesi Lord Mayor David Wootton, iş adamlarından oluşan heyetle 15-19 Ocak tarihlerinde Türkiye’ye geliyor.

İngiltere Büyükelçiliği Basın Ofisi'nden konuya dair yapılan açıklamada İstanbul, İzmir ve Ankara’ya yönelik ziyaretin Birleşik Krallık ile Türkiye arasındaki ticaret hacmini 2015'e dek ikiye katlama; 9 milyar dolardan 18 milyar dolara çıkartma hedefi adına ortaya koyulan çabanın bir parçası olduğu ifade edildi. Ziyaret sırasında Finans Merkezi Başkanı'nın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yanı sıra Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Türk iş dünyasının önde gelen isimleri ve yasal hizmet uzmanlarıyla bir araya geleceği bildirildi.

 

TÜRKİYE, AVRUPA’NIN EN HIZLI BÜYÜYEN EKONOMİSİ

 

Açıklamada David Wootton'un ziyaretle ilgili şu görüşlerine yer verildi:

“Doğu ve Batı’nın Avrupa’ya açılan uluslararası kapıları olarak Türkiye ve Birleşik Krallık pek çok ortak stratejik ilgi alanına sahiptir. Finansal ve ticari bağlarımız özellikle hayati bir önem taşımakta ve bu yüzden, bu ziyaretin, her iki ülke için yeni iş alanları ve büyüme sağlayacak olan iki yönlü ticaret ve yatırım akışının kolaylaştırılmasına büyük bir fayda sağlayacağını umuyorum.

 

Türkiye, zaten Avrupa’nın en hızlı büyüyen ekonomisi ve Britanya firmalarının göz ardı etmeyi kadrolayamayacağı bir pazar konumunda. Londra, önde gelen finans merkezlerinden birisi ve dünyanın en fazla uluslararası odağa sahip olan tek finans piyasası olmayı sürdürüyor. Türkiye’ye faydalı olabilecek ve Hükümet’in İstanbul’u 2023 itibarıyla dünyanın en iyi 10 finans merkezinden birisi haline getirme yönündeki kilit önceliğine yardımcı olabilecek oldukça zengin bir uzmanlığa ve yenilikçi finansman modellerine sahibiz.

 

Bu ilişkiye, her iki ülkenin finans sektörlerini büyütmeyi amaçlayan tam bir beceri ve deneyim paylaşımı olarak bakıyoruz. Daha yakın bir ortaklık, ekonomik çeşitliliği, büyümeyi ve altyapıyı geliştirme amacımızı destekleyecektir.”

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  6 + 15
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.