• 28.12.2011 15:33:00
 • CİHAN
Haberi Paylaş

İngiltere'de 2012’de İşsiz Sayısı Artacak

İngiltere’de işsizlik oranının 2012 yılında büyük miktarda artacağı, 2013’de ise zirveye ulaşacağı belirtildi.

İngiliz Kişisel Gelişim ve Kalkınma Enstitüsü’nün (CIPD) yayınladığı rapora göre, 61 milyon nüfuslu ülkede gelecek yıl 2,85 milyon kişi işsiz kalacak. 2013’te ise bu sayı daha da yükselecek.

 

Hükümetin kamu kesintileri politikası kapsamında 2012 yılında 120 bin kamu çalışanının işten çıkarılacağı kaydedilen raporda, özel sektörde de büyük çaplı işten çıkarımların yaşanacağına dikkat çekiliyor.

 

CIPD’in baş ekonomistlerinden John Philpott, işsizlik oranının yükselmesinin Euro kriziyle yakından ilişkili olduğuna işaret ederek, “Euro Bölgesi’ndeki borç krizi hafif şekilde atlatılabilirse, istihdamda 2008-2009 yıllarındaki kadar büyük sorunlar yaşanmaz.” diye konuştu.

 

Philpott, İngiltere’nin mevcut işsizlik oranlarının zaten çok yüksek seviyede olduğuna ve 2012 yılında bunun artmaya devam ederek son 20 yılın en yüksek seviyesine ulaşacağını tahmin ettiklerini sözlerine ekledi.

 

Milli İstatistik Ofisi'nin açıkladığı bilgiye göre, İngiltere'deki işsizlik oranları yüzde 8,3 ile son 17 yılın en yüksek seviyesine çıkmış durumda.

 

2011 yıl sonu itibariyle ülkede 2,64 milyonun üzerinde işsiz bulunurken, özellikle genç nüfustaki işsiz sayısının 1 milyonun üzerinde seyretmeye devam etmesi yetkilileri endişelendiriyor.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  3 + 11
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.