• 18.8.2016 18:00:00
 • Esra OLGUN
Haberi Paylaş

İngiltere'de perakende satışlar beklenenden fazla arttı

Ülkede perakende satışlar temmuzda yüzde 1.4 ile beklentilerin oldukça üzerinde artış gösterdi.

İngiltere'de tüketiciler haziran ayında yapılan referandumda Avrupa Birliği'nden ayrılma sonucu çıkmasının ardından yaşadıkları şokun atlatıldığı sinyalini temmuz ayı perakende satışlarında verdiler.

İngiltere'de perakende satışlar temmuzda yüzde 1.4 yükselerek, beklentilerin oldukça üzerinde açıklandı. Reuters anketine katılan uzmanlar satışların yüzde 0.2 artmasını bekliyorlardı.

Havaların sıcaklığı kıyafet satışlarını artırırken, sterlinde yaşanan düşüş de dış tüketicilerin saat ve mücevher gibi lüks ürün tüketimlerini artırdı.

Bugün açıklanan perakende satış verileri, haziran ayındaki referandumdan bu yana tüketici taleplerinin nasıl bir performans gösterdiği hakkında fikir veren ilk resmi rakam oldu.

Bu haftanın başlarında açıklanan bir başka veri, ayrılık kararının İngiliz istihdam piyasası üzerinde ani bir etki yaratmadığını, fakat sterlindeki düşüşün ardından enflasyon baskısının arttığını gösterdi.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  7 + 11
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.