• 24.12.2011 13:00:00
 • İHA
Haberi Paylaş

İş Dünyası Fransa'yı Boykot Ediyor

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Adana Şubesi, Fransa'dan ithal edilen benzinden gıda ürünlerine, kozmetikten otomobile kadar tüm ürünleri boykot etme kararı aldı.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Basın Merkezi'nde düzenlenen toplantıda konuşan Şube Başkanı Deniz Köse, Fransa'nın tarihi ve geçmişinin insan hakları ihlalleriyle dolu olduğunu ifade ederek, "Giyotinlerle insanları doğrayan, daha dün Cezayir'de milyonlarca insanı ve hele hele çocukları hunharca katleden Fransa'nın, tarihi aklama ve hedef saptırma gayesiyle sözde ve uydurma 'Ermeni Soykırımı Tasarısı'nı kabul etmesini nefretle lanetliyoruz. Ermeni lobilerinin etkisinde kalarak almış oldukları bu karar, dünya tarihine geçecek kara bir lekedir" dedi.

 

Fransa'nın, Türkiye'ye karşı takınmış olduğu tutumu; 'kısa dönemci ve dar görüşlü siyasal, haksız ve mesnetsiz bir tutum' olarak değerlendiren Köse, söz konusu tutumu nedeniyle de Fransa'yı şiddetle kınadıklarını dile getirdi. Köse, "Üyelerimiz başta olmak üzere halkımızı, her yönden Fransa'yı ve Fransız mallarını boykot etmeye davet ediyoruz. Bu boykotun en küçük bir maldan, üreticilerin Fransa'dan ithal ettiği hammaddelerin boykotuna kadar geniş bir satha yayılmasını temenni ediyoruz" diye konuştu.

 

TÜMSİAD Adana Şubesi'nin üye sayısının 250'ye ulaştığına dikkat çeken Deniz Köse, açıklamasını da şöyle sürdürdü:

"Üyelerimizle temasa geçerek, onların Fransa'dan hiçbir ürün almaması ve buradan ithal ettiği hammaddeye kadar hepsini boykot etmesini tavsiye edeceğiz. Bunu sadece üyelerimize ve iş dünyamıza değil, tüm kente yaymak istiyoruz. Çünkü boykotu ne kadar etkili yaparsak, Türkiye'nin eli o kadar güçlenir. Fransa ekonomik krizle de boğuşuyor. Geçtiğimiz günlerde Fransa Parlamentosu'na getirilen; 'İş Yasası', halkın tepkisi nedeniyle geri çekildi. Bu da hükümete eksi olarak yazıldı. Daha önce yapılan boykotta Fransa'nın Türkiye'ye ihracatı yüzde 40 oranında azaldı. Bu yeni boykotun da sadece Adana'da değil, Türkiye genelinde yaygınlaşıp, amacına ulaşacağına inanıyoruz."

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  6 + 9
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.