• 13.12.2011
 • CİHAN
Haberi Paylaş

“İŞ DÜNYASININ KALKINMADA ÖNEMLİ ROLÜ VAR”

Gaziantep Valisi Erdal Ata, yeni açıklanan büyüme rakamlarında iş dünyasının önemli rolünün bulunduğunu ifade ederek, “Bu büyümede Gaziantepli işadamlarının katkısı da çok önemli.” dedi

Ata, kendisini ziyaret eden TUSKON Başkan Yardımcısı ve GÜNSİAF Başkanı Cahit Erbalcı ile HÜRSİAD Başkanı Kasım Fincan ve yönetim kurulu üyeleriyle görüşmesinde Gaziantep’in ekonomik yapısına dair açıklamalarda bulundu. Vali Erdal Ata, Gaziantepli sanayicileri, ülke ve kent ekonomisine sağladıkları katkı nedeniyle kutladı. Ata, "Yeni açıklanan büyüme rakamlarının mutluluk verici, dünyanın en çok büyüyen ikincisi olarak gurur duyuyorum. Bu büyümede Gaziantep’in çok önemli katkısı var. Sizin gibi iş dünyasına reel katkısı olan sivil toplum kuruluşlarının çalışmaları çok önemli, takdir ve tebrik ediyorum.” dedi.

Valilik olarak işadamlarının faaliyetleriyle ilgili her tür katkı ve yardıma hazır olduklarını ifade eden Ata, “Bu ülkeye yapılacak en büyük iyiliklerden birisi de yeni istihdam alanları açmaktır. Tabi ki eğitim birinci sırada, ama en önemli ayaklardan birisi de istihdam ve yatırım alanları. Yetişen genç bir nüfusumuz var. 450 bine yakın öğrencimiz olduğunu düşünürsek, bunların bir bölümü her yıl iş piyasasına giriyor. Bunlara iş imkânları oluşturmak gerek." diye konuştu.

HÜRSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Kasım Fincan da Vali Erdal Ata'nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, HÜRSİAD çalışmaları hakkında bilgi verdi. Fincan, konuşmasında, "Bağlı olduğumuz TUSKON Ticaret Köprüleri, Danışma Kurullarımız, Eğitim ve Bilgilendirme seminerlerimiz, yurtdışı gezilerimiz, ayın konuğu programımızla üyelerimize yeni ufuklar çizmek ve yeni ihracatçılar yetiştirme temel misyonlarımız arasındadır. Hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz. 2023 yılında 500 milyar dolarlık ihracat hedefimiz var. Hiç bir şey imkansız değil. Biz Gaziantep olarak ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceğiz. Sizlerle birlikte çalışmaktan da gurur duyarız.” ifadesini kullandı.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  6 + 17
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.