• 27.12.2011 17:58:00
 • İHA
Haberi Paylaş

İTSO'dan Bakana Gümrük Teşekkürü

İTSO Başkanı Metin Anıl, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’ya İnegöl Gümrük Müdürlüğü kurulmasındaki katkıları dolayısıyla teşekkür etti.

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Metin Anıl Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ticaret ve Sanayi Odaları konsey toplantısına katılmak üzere Ankara’ya gitti. Anıl, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ile de görüştü. Metin Anıl TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da bulunduğu görüşmede İnegöl Gümrük Müdürlüğü kurulmasındaki olumlu yaklaşımı dolayısıyla Yazıcı’ya teşekkür etti.

 

Görüşmeyle ilgili açıklama yapan Anıl, “Sayın bakan İnegöl’deki üretim çeşitleri ile 2011 ve 2012 yıllarına ilişkin dış ticaret beklentilerimizi de sordu. Bende kendisine mevcut ekonomik verilerimizi aktarıp gelecek beklentilerimiz hakkında da bilgi verdim” diye konuştu.

 

Bakan Yazıcı ile görüştükleri gün İnegöl Gümrük Müdürlüğü’nün kurulduğuna ilişkin tebliğin Resmi Gazete’de yayınlandığını da belirten Metin Anıl, “Bu olumlu gelişme için İnegöl iş dünyası adına bakanımıza teşekkür ettim ve memnuniyetimizi ifade ettim” diye konuştu.

 

Anıl, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın İnegöl’deki ekonomik gelişmeleri yakından takip ettiğini ve İnegöllü müteşebbislerin yaptığı ihracattan memnun olduğunu belirtti. Anıl, “Bakanımız İnegöl iş dünyasının beklenti ve taleplerini her zaman yerine getirmeye devam edeceklerini belirtip, kuruluşu yapılan gümrüğün bir an önce hizmete girmesi yönünde talimat verdiğini sözlerine ekledi” dedi.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  0 + 19
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.