• 3.2.2012 16:38:00
 • CİHAN
Haberi Paylaş

Kalkınma Ajansları EMITT Fuarı'nda Boy Gösterecek

'Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı-EMITT İstanbul 2012' fuarında bölgesel ajanslar boy gösterecek

TÜYAP İstanbul Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde 9 ile 12 şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan fuara, bölgesel ajansların yoğun ilgi göstereceği belirtiliyor.

 

    Doğal, kültürel ve tarihi zenginliklerini tanıtarak bölgelerinin turizm potansiyelini açığa çıkarmak isteyen bölgesel kalkınma ajansları, dünyanın en büyük 5'inci turizm fuarı EMITT'te bölgelerini tanıtacak.

 

    BAKA, OKA, KUDAKA, BEBKA, KUZKA, TRAKYA ve FIRAT başta olmak üzere, fuara toplam 17 bölgesel kalkınma ajansının katılacağı belirtiliyor. Yerel ve bölgesel kalkınmanın dengeli ve hızlı bir biçimde gerçekleşmesi amacıyla Bakanlar Kurulu kararıyla kurulan Türkiye'deki toplam 26 bölgesel kalkınma ajansından 17'sinin, EMITT'te yerini alacağı kaydediliyor. Daha önce ayrı ayrı tanıtım yapan iller, bölgesel kalkınma ajansları sayesinde 16'ncı EMITT Fuarı'nda daha etkili biçimde tanıtım yapma fırsatı bulacak. Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA)'na bağlı iller arasında yer alan Çorum tarihi ve doğal güzellikleri ile EMITT'te stant açacak.

 

    Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Çorum'u, yurt içinden ve yurt dışından katılacak olan turizm profesyonellerine ve ziyaretçilerine en iyi şekilde tanıtacaklarını belirtti.

 

    Külcü, "İstanbul'da düzenlenecek Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm Seyahat Fuarı'nda Çorum olarak stand açacağız. Dünyanın en önemli turizm fuarları arasında yer alan ve bu yıl 16'ncısı düzenlenecek olan EMITT Fuarı’nda 60 ülkeden 4 bine yakın katılımcı yer alacak. Geçen yıl 48 bin turizm profesyoneli olmak üzere 110 bin insanın ziyaret ettiği EMITT fuarını, bu yıl 150 bin insanın ziyaret etmesi bekleniyor. Bu önemli organizasyonda Çorum’un tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini etkin bir şekilde tanıtacağız. Çorum'un tarihi ve kültürel değerlerinin tanıtılması için Emitt Fuarı büyük bir fırsattır." dedi.

 

    Çorum Valiliği ile birlikte katılacakları fuarda, kenti en iyi şekilde temsil edeceklerine vurgu yapan Külcü, son yıllarda Çorum’a gelen yerli ve yabancı turist sayısında artış gözlendiğini sözlerine ekledi.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  0 + 5
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.