• 31.1.2012 14:24:00
 • CİHAN
Haberi Paylaş

Kar ve Soğuk Balık Fiyatlarını Yükseltti

Yurdu etkisi altına alan soğuk hava ve rüzgar balıkçıların avlanmasını olumsuz etkileyince balık fiyatları arttı. Soğuk hava şartları nedeniyle piyasaya az balık çıkınca fiyatlar yüzde 30- 60 oranında yükseldi

    Hem sağlık açısından faydaları, hem de kırmızı ete göre daha ucuz olması sebebiyle vatandaşın tercihi olan balık, bütçeleri zorlamaya başladı. İki hafta öncesine kadar kilosu 4 lira olan hamsi 7 liraya yükseldi. Diğer balık türlerinin fiyatları da yüzde 30- 60 arasında arttı.

 

    Eskişehirli balıkçı Atakan Arslanbenzer, hava koşulları ve özellikle poyrazın etkisiyle balıkçıların denize açılamadıklarını, açılanların ise yeterli balık avlayamadıklarını söyledi. Bu nedenle balık fiyatlarının yeniden artış gösterdiğini anlatan Arslanbenzer, ancak buna rağmen vatandaşın talebinin düşmediğini kaydetti. Fiyatlardaki artışa rağmen vatandaşın balık yemeyi tercih etmesini ise Arslanbenzer, balığın hormonsuz, sağlıklı ve besin değeri yönünden oldukça zengin olmasına bağladı.

 

    Eskişehir Balık Hali'ndeki bazı balıkların fiyatları şöyle: Hamsi 7, çupra 15, isavrit 8, çinekop 25, levrek 15 lira.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  0 + 15
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.