• 13.12.2011
 • CİHAN
Haberi Paylaş

KASİF’DEN TÜRKİYE-AFRİKA TİCARET KÖPRÜSÜ’NE DAVET

Karadeniz Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (KASİF), Karadenizli iş adamlarını 16 Aralık’ta İstanbul’da düzenlenecek olan ve Afrika’nın 54 ülkesinden 300 iş adamının katılacağı 'Türkiye-Afrika Ticaret Köprüsü Programı'na davet ediyor

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) tarafından, bu yıl 7.’si düzenlenecek olan Türkiye-Afrika Ticaret Köprüsü Programı, 16 Aralık'ta İstanbul Cevahir Otel Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

KASİF Başkanı Osman Reis, Türkiye-Afrika Ticaret Köprüsü Programı'yla ilgili yaptığı açıklamada, TUSKON'un organize ettiği programa 54 ülkeden 300 ithalatçı firmanın katılacağını ve düzenlenen programla, Türkiye’nin farklı bölgelerinden iş adamlarının Afrika’nın bir çok ülkesinden gelen iş adamlarıyla ticari ilişkilerini geliştirmelerini ve yeni pazarlar bulmalarını hedeflediklerini söyledi.

Reis, 16 Aralık’ta İstanbul’da düzenlenecek olan programa, KASİF olarak bir heyet halinde katılacaklarını söyledi. Osman Reis, Karadenizli iş adamlarının, Rusya ve kuzey ülkelerine olan ticaretten sonra kendilerine yeni hedefler seçmeleri gerektiğini ifade ederek, “Dünyanın bir çok ülkesinde ekonomik krizler yaşanıyor, iş dünyası olarak krizlerden minimum düzeyde etkilenmemiz için kendimize alternatif pazarlar bulmamız gerekiyor. TUSKON tarafından 16 Aralık tarihinde düzenlenecek olan Türkiye-Afrika Ticaret Köprüsü Programı, Afrika pazarına açılmak ve yeni müşteriler bulmak için iyi bir fırsat, iş adamlarımız bu fırsatı iyi değerlendirmelidirler. Sanayisi gelişmiş ülkelere mal beğendirmek ve satmak zordur. Gelişmekte olan ülkelere mal satmak daha kolaydır. Daha çok piyasa boşluğu vardır o ülkelerde. Doyuma ulaşmış bir Avrupa ülkesine mal satmaktansa, talebin fazla olduğu bir Afrika'ya mal satmak daha kolaydır.” dedi.

TUSKON tarafından düzenlenen Afrika-Ticaret Köprüsü etkinliklerinin, 2006 yılından beri düzenlenmeye başladığına işaret eden Reis, “2006 yılından beri düzenlenen ticaret köprüleri etkinlikleri uluslararası iş dünyasında önemli bir bilinirlik düzeyine ulaşmıştır. Türkiye-Afrika Ticaret Köprüsü-7 (TATK-7) etkinliğinin bütün sektörlerin katılımıyla düzenlenecek bir program olması nedeniyle birçok sektörde iş adamına hitap ettiğini düşünmekteyiz. Bu kadar çok iş adamını birarada bulmak ve ikili iş görüşmeleri yapmak iş dünyası için çok önemli bir fırsat. Bölgemizden de bu sektörlerde dünyayla iş yapmak isteyen, yeni pazarlara açılmak isteyen firmalarımızı, Türkiye-Afrika Ticaret Köprüsü programımıza bekliyoruz.” diye konuştu.

Geniş bir coğrafya, sınırsız ihtiyaç sahibi Afrika kıtasından yüzlerce iş adamının her sektörden binlerce ürün talebi ile Türkiye’ye geldiklerini belirten Reis, iş adamlarına seslenerek, şunları ifade etti: ”Yüklü miktarda nakit ve vakit harcayıp Afrika’ya gitmeye gerek yok. Afrikalı alıcılar, 16 Aralık 2011’de İstanbul’da olacaklar. İthalat yapan yüzlerce toptancı, distribütör ve perakende firmaları ile buluşma fırsatını kaçırmayın.”

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  8 + 10
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.