• 17.12.2011
Haberi Paylaş

KİAD üyeleri KOSGEB destekleri hakkında bilgilendi

Kumluca İşadamları Derneği (KİAD) üyelerine yönelik KOBİ bilgilendirme toplantısı düzenledi. Bilgilendirmeyi, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Antalya Hizmet Merkezi Müdürlüğü, KOBİ Uzmanı Şükrü Mısır yaptı.

KİAD toplantı salonunda düzenlenen programda KOSGEB tarafından sağlanan KOBİ destek programları hakkında bilgi veren Mısır, sağladıkları desteklerden ‘muhakkak’ yararlanılmasını istedi. KOSGEB’in KOBİ’ler için bir fırsat olduğuna değinen Mısır, "KOSGEB veri tabanına üye olan KOBİ’lere, yurt içi fuar desteği, yurt dışı iş gezisi desteği ve tanıtım destek programları var. Sayıları az olan bayan girişimcilerimize desteğimiz daha fazla. Fakat üyelerimizin sadece yüzde 10’u destek programlarımızdan yararlanmakta. Bu sayının daha da fazla olmasını istiyoruz." diye konuştu. Kumluca ekonomisinin dinamik bir yapıya sahip olduğunu söyleyen Mısır, küçük olan işletmelerin bir araya gelerek daha büyük bir yapı oluşturmalarını isteyen Mısır, "Amacımız ekonomik dinamikleri güçlendirmek ve sağlam işletmeler oluşturabilmek." dedi. Kumluca’nın işletme yapısının güçlendirilmesi adına verilen bilgilerin çok önemli olduğunu kaydeden KİAD Başkanı Apdil Şengönül de, üyelerinin bundan sonra KOSGEB desteklerinden yararlanma konusunda daha bilinçli hareket edeceklerine inandığını ifade etti. Şengönül, KİAD olarak ilk KOSGEB destekli yurt dışı gezisini ocak ayı içerisinde Kenya’ya düzenleyecekleri bilgisini verdi.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  5 + 9
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.