• 14.12.2011
 • CİHAN
Haberi Paylaş

“KİRLETEN SANAYİNİN ÖNÜNE GEÇMELİYİZ”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kentte çevreyi kirleten sanayinin önüne geçilmesini istedi

Recep Altepe, Kayapa Sanayici ve İşadamları Derneği (KSİAD) Başkanı Ayhan Korgavuş ve Yönetim Kurulu üyeleriyle Gönül Dostları Sofrası’nda bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi’nin çevre merkezli yatırımlarını takdirle karşıladıklarını belirten Korgavuş, bölgelerindeki sanayi yapılanmalarını, çevreyle uyumlu bir anlayış üzerine inşa ettiklerini vurguladı.

Kayapa’da sanayileşmenin yoğun olduğuna dikkat çeken Korgavuş, “Bugün 60 fabrikanın üretimde bulunduğu sanayi bölgemizde, 200 adet de sanayi parseli bulunmaktadır. Bölgemizin ‘organize sanayi bölgesi’ statüsüne alınmasını istiyoruz. Böylelikle gerek altyapısı gerekse lojistik imkânlarıyla sorunsuz üretimin yapılabileceği bir bölgeye kavuşmayı hedefliyoruz.” dedi.

Üretim faaliyetlerini çevre duyarlılığıyla sürdürdüklerini anlatan Korgavuş, bölgede emisyon ve deşarj problemi olan herhangi bir firmanın bulunmadığını dile getirdi.

Başkan Altepe, Bursa’da sağlıklı bir geleceğe ulaşma noktasında çevreye çok önem verdiklerini söyledi. Bursa’nın doğal güzelliklere sahip olan değerli bir kent olduğunu belirten Başkan Altepe, “Üretim planlamalarını çevre hassasiyetiyle düzenleyen, bulunduğu bölgenin tabi dokusuna zarar vermeyen sanayi oluşumlarının yanındayız. Ancak, atıklarıyla çevreyi kirleten, toprak yapısını bozan, su kaynaklarını kullanılamaz hale getiren yok edici sanayi anlayışının da sonuna kadar karşısındayız.” diye konuştu.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  2 + 8
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.