• 27.10.2015 12:48:00
Haberi Paylaş

KOBİ’ler devlet desteklerine kolay ulaşım istiyor

Ege KOBİ Derneği (EGEKOBİDER) Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Güventürk, Türk ekonomisinin belkemiği olan KOBİ’lerin daha çok desteklenmesi gerektiğini belirterek, bu desteklere de kolay ulaşım sağlanmasını beklediklerini söyledi.

Ege KOBİ Derneği (EGEKOBİDER) Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Güventürk, Türk ekonomisinin belkemiği olan KOBİ’lerin daha çok desteklenmesi gerektiğini belirterek, bu desteklere de kolay ulaşım sağlanmasını beklediklerini söyledi. İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde her ay düzenlenen EGEKOBİDER toplantısında buluşan sanayicilere RPC Danışmanlık Genel Koordinatörü Mustafa San, devlet desteklerini anlattı. San’ın sunumunu dinleyen girişimciler ve işletme sahipleri, firmalarını devlet desteğiyle hızlı bir şekilde nasıl büyütebileceklerini öğrendi. Toplantıda konuşan EGEKOBİDER Başkanı Güventürk ise KOBİ’lerin ekonominin yapıtaşı olduğunu belirterek, işletmelerin daha hızlı gelişmesi noktasında devlet desteğinin önemine değindi.


‘DESTEKLER BİLİNİR OLMALI’


KOBİ’lere birçok devlet desteği sunulduğunu ancak birçok KOBİ’nin bu destekleri bilmediğini ya da zamanı olmadığı için ilgilenmediğini söyleyen Güventürk, “Bu destekler, daha bilinir olmalı. Biz de bunun için toplantımızda, devlet destekleri konusunu gündemimize aldık. Bu desteklere KOBİ’ler daha hızlı ulaşabilmeli. Bürokrasi en aza indirilmeli. Devlet desteği bir okyanus, biz bu okyanustan nasıl yararlanırız, onu düşünmeliyiz. Tüm desteklerden yararlanıldığında, 56 milyon TL’ye kadar KOBİ’ler için teşvikler mevcut. Ekonomik istikrarın sağlanması noktasında da işletmelerin büyümesi, gelişmesi ve günümüz teknolojisine uygun standartlarda üretim yapması oldukça önemlidir. Girişimci ve işletme sahiplerimiz devlet desteğinden yararlansın ki daha hızlı gelişsinler ve daha hızlı istihdam sağlasınlar.” dedi.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  0 + 6
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.