• 20.1.2012 15:10:00
 • İHA
Haberi Paylaş

"KOBİ'ler İçin Yeni Düzenlemeler Yolda"

AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, KOBİ'lerin daha da güçlendirilmesine ilişkin tüm düzenlemelerin zaman içinde yürürlüğe gireceğini belirterek, "Memleketimizin kalkınma hamlesi böylece bütünlük kazanmış olacak

KOBİ'ler de ihracat üretimi yapabilecek seviyeye kadar ulaştırıldı. KOBİ'ler lehine yeni yasal düzenlemeler yolda" dedi.

 

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Destekleme Derneği (TOSYÖV) yönetimi, AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın'ı ziyaret etti. Ziyarette Dernek Başkanı Habil Duran'a diğer yöneticiler Ayhan Korgavuş, Mustafa Uysal, Hakan Başat ve İsmail Korkmaz da eşlik etti. TOSYÖV Bursa İl Derneği yöneticileri, ekim ayında Bursa'da düzenlenmesi planlanan KOBİ'lerle ilgili bir zirve için AK Parti İl Başkanı ile görüş alışverişinde bulundu. Duran, KOBİ'lerin sıkıntılarının çözümü konusunda TBMM'de oluşturulan komisyonda AK Parti'den destek beklediklerini ifade ederken, yeni Türk Ticaret Kanunu'ndaki bazı maddelerin de işletmelerin aleyhine sonuçlar doğurduğuna değindi.

 

Yalçın, ziyaret sırasında TOSYÖV yöneticilerinin Ticaret Kanunu ile ilgili yakınmalarına hak verirken, bu sıkıntıların giderilmesi için yeni bir süreç başlatıldığına dikkat çekti. Yalçın, hükümetin KOBİ'lerin gelişmesi konusunda uyguladığı teşvik politikalarının 2012 için öngörülen kriz beklentisine bir yanıt niteliği taşıdığına ve siyasi istikrarla ortaya çıkan büyüme rakamlarındaki artışın da bu politikaları teyit ettiğine vurgu yaptı.

 

"KOBİ'LERİN ÖNÜ AÇILIYOR"

 

Yalçın, siyasetin KOBİ'lerle sürekli temas içinde olması gerektiğini belirterek bu tür görüş alışverişi içeren toplantıların sürekliliğine önem verdiklerini söyledi. Yalçın, hükümetin stratejik kalkınma hamlesinde KOBİ'lerin ayrı bir yeri olduğunu, bu amaçla Bölgesel Kalkınma Ajansları oluşturduğunu da hatırlatarak, "KOBİ'ler için geliştirdiğimiz can suyu kredileri sayesinde kriz zamanlarında bile Türkiye'nin büyüme hızı istikrarlı biçimde sürdürüldü. İktidarın temel dayanak noktalarından birini oluşturan esnafla ilgili yasal düzenlemeler, çağın gerekliliklerine uygun hale getirildi ve bu yolla KOBİ'ler de ihracat üretimi yapabilecek seviyeye ulaştırıldı. Şimdi KOBİ'ler lehine yeni yasal düzenlemeler yolda. Danışmanlık hizmetlerinden vergi düzenlemesine, makine-teçhizat ve donanım yatırımlarında KDV istisnası getirilmesinden rekabet hukukunda KOBİ'lerin mağduriyetine yol açan eksikliklerinin giderilmesine kadar birçok nokta, hükümetimizin iyileştirme programında. 2023 vizyonuna yürürken bu işletmelerin daha da güçlendirilmesine ilişkin tüm düzenlemeler zaman içerisinde yürürlüğe sokulacak ve memleketimizin kalkınma hamlesi böylece bütünlük kazanmış olacak" şeklinde konuştu.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  8 + 1
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.